Anasayfa /  Güncel

YKS 2.ek tercih ne zaman başlayacak 2021

YKS 2.ek tercihleri ve 140 puan barajını geçenlerin yapacağı tercihleri heyecanla bekleniyor. 23 Eylül tarihinde YKS ek tercih başvuruları bitti. YKS ek tercih sonuçlarının açıklanmasıyla beraber YKS 2. ek tercihlerinin yapılacağı tarih merak konusu oldu. Peki YKS 2.ek tercihler ne zaman?

Abone ol
Abone ol 01 Ekim 2021 15:25

YKS 2.ek tercihler için geri sayılıyor. YKS sınavı sonrasında bu sene baraj puanında değişikliğe gidildi.

140 puan üzeri alan adaylar tercih yapabilecekler. YKS 2. ek tercih ve 140 puan alanların tercihlerinin yapılacağı tarih merak konusu.

Peki YKS 2.ek tercihler ne zaman başlayacak?

YKS 2.EK TERCİHLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK? 

YKS ek tercihleri 23 Eylül tarihinde tamamlandı. YKS ek tercih sonuçları açıklandıktan sonra YKS 2.ek tercihlerinin başlaması bekleniyor. YKS ek tercih sonuçları bugün erişime açıldı. Ancak YKS 2.ek tercihlerinin yapılacağı tarihler henüz belli olmadı. Konu ile ilgili açıklama geldiği zaman detaylar haberde yer alacak.

YKS 140 PUAN ALANLAR NE ZAMAN TERCİH YAPACAKLAR? 

ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün, şu detayı paylaştı; "Birinci ek yerleştirme sonucuna göre yerleşecek olan adayların kayıtları tamamlandıktan sonra belli olacak boş kontenjanlar için de ikinci ek yerleştirme süreci başlatılacak.

""İkinci ek yerleştirmede, genel yerleştirme ve birinci ek yerleştirmede yerleşemeyen adaylar ile TYT puanı en az 140 olan adaylar ve AYT/YDT puanı en az 170 olan adaylar tercih yapabilecek."

 

 

Etiketler Yks Ek tercih
Yorumlar