Anasayfa /  Magazin

Yetişkin filmlerinin ünlü yıldızı Jenna Jameson üzücü haber

Rol aldığı yetişkin filmleriyle dünyaca üne kavuşan Jenna Jameson'ın geldiği içler acısı hal hayranlarını yıktı. Yakalandığı Guillain-Barré sendromu nedeni ile zor günler geçiren seksi oyuncu artık yürüyemiyor.

Abone ol
Abone ol 11 Ocak 2022 18:28

4 yaşındaki kızının doğumu ile birlikte cinsel içerikli film çekimlerini bırakan ve mutlu bir aile hayatı yaşamaya başlayan Jenna Jameson'ın Guillain-Barré sendromu ile mücadele ettiği biliniyordu. Ancak artık yatalak olacak durumu gelmesi hayranlarının yüreğini burktu.

 Binde 1 ila 2 ihtimalle ortaya çıkan bir tür kas hastalığı Guillain-Barré sendromuna yakalanan Jenna Jameson'ın güzelliğinden hiç birşey kaybetmese de artık kendi kendine bakamayacak hale gelmesi hayranlarını üzdü.

 Sevgilisi Lior Bitton'un geçtiğimiz günlerde 4 yaşındaki kızı Batel Lu ile birlikte yaptığı paylaşıma eklediği video ünlü yıldız son halinin içler acısı olduğu gerçeğini gözler önüne serdi.

Videoda hastanede bir dizi testten geçirilen Jenna Jameson'un sağlık durumu hakkında bilgi verildi.  Durumu giderek kötüleşen ünlü yıldız Jenna Jameson iki haftadadır hastanede tutuluyordu.  

"Bacakları artık onu taşımıyor"

Bitton, paylaşımında Jenna Jameson'ın eve döndükten sonra kendini taşıyamadığını, bacak kaslarının artık onu ayakta tutmaya yetmediğini, tuvalete bile gidemediğini anlattı. 

Guillain-Barré Sendromu (GBS) nedir?

GBS olarak bilinen Guillain-Barré Sendromu kas zayıflığı, yüz, kol, bacak ve vücudun diğer pek çok bölgesinde karıncalanma, uyuşma, refleks ve his kayıplarına neden olan nörolojik bir hastalıktır. Sinir sistemini etkileyen ve nadir rastlanan bu hastalığa yakalanan kişiler tamamen iyileşebileceği gibi, hastalık uzun süreli sinir hasarlarına, felce ve ölüme de yol açabiliyor.

Guillain-Barré Sendromu binde 1 ila 2 ihtimalde bir görülüyor

Her yaşta görülebilen Guillain-Barré Sendromu'nun görülme sıklığı ise 100 binde 1 ile 2 aralığında ve daha çok erkeklerde rastlanıyor.

Cerrahi girişim, aşılama, üst solunum yolu enfeksiyonu, ishal ve gastroenterit benzeri rahatsızlıkların ardından ortaya çıkan hastalık bir tür gevşek felç hastalığı olarak biliniyor. 

Yorumlar