Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Yediiklim yayıncılık kime ait? KPSS'de çalıntı soru iddiası...

2022 KPSS soruları ile ilgili kopya iddiası gündemi sarsmaya devam ederken iddiaların ortasında yayıncılık Yediiklim de adaylar ve milyonlarca kişi tarafından araştırılıyor. KPSS Yediiklim yayınlarının daha önceden hazırladığı ve Youtube videolarında paylaştığı söylenen çok sayıda sorunun KPSS 2022 sorularıyla birebir olduğu öne sürülüyor. Bu iddiaların ardından Yediiklim yayınları kimin, Yediiklim sahibi kim araştırmaları yapılıyor. Biz de sizler için bu sorulara yanıt verdik...

Abone ol
Abone ol 02 Ağustos 2022 21:14

Yediiklim yayıncılık kimin sorusu KPSS sorularının kopya olduğu iddiasının ardından sorgulanıyor. 31 Temmuz 2022 pazar günü gerçekleşen KPSS Lisans sınavında çıkan soruların büyük bir bölümünün Yediiklim Yayıncılık'ın çok önceden YouTube videosunda yer alan sorularla aynı olduğu iddiası gündemi de karıştırdı. Henüz konuya ilişkin Yediiklim Yayıncılık ve ÖSYM tarafından resmi bir açıklama gelmezken Yediiklim Yayıncılık sahibi araştırılıyor. İşte KPSS yediiklim yayıncılık iddiası ve detayları...

YEDİİKLİM YAYINCILIK KİMİN?
KPSS'deki kopya soru iddiasıyla gündeme gelen Yediiklim Yayıncılık'ın internet sitesinde hakkımızdaki bölümünü sizler için detaylandırdık.

2003 senesinde yola koyulduğumuz yayıncılık yaşantımıza ilk olarak dergilerimizle adım attık. Yediiklim ailesi olarak yayınlarımızla ve kadrolarımızla kurulduğumuz günden bu yana ulaştığımız noktadan ve kaliteden ödün vermeksizin amaçlarımız doğrultusunda hep daha yükseklere ve daha iyiye ulaşmayı amaç edindik. İnsan emeğine ve zamanına değer vererek ticari kaygılardan çok başarılı olmayı ve öğrencilerimizi başarıya ulaştırmayı temel ilke edindik.

Yenilikçi ve birliktelik ruhuyla Yediiklim dershaneleri ve yayınları olarak sizlerle birlikte yola çıktık. Yedi ayrı bölgeden, yedi ayrı iklimden beslenerek farklılıkların zenginlik olduğu düşüncesiyle bir senteze ulaşarak yurdumuz coğrafyasının yedi bölgesinde insan odaklı olmayı ve adaylarımızın hedeflerine giden yolda onlara yol arkadaşı olmayı amaç edindik. Bünyemizde siz değerli öğrencilerimiz sayesinde her rengi ve her iklimi taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz.

On yılı aşkın bir süredir siz değerli öğrencilerimizin ihtiyaç ve tercihlerini göz önünde bulundurarak yayın yelpazemizi genişlettik. KPSS, ALES, YDS, SPK, GYS, İŞ GÜVENLİĞİ, POLİS AKADEMİSİ, JANA yayınlarımız her gün yeni fikirlerle, yeni alanlara yönelerek tüm heyecanıyla artarak devam etmektedir. Başarılarınızı sizlerle birlikte yürekten kutlamak için sloganımızı değiştirmiyoruz.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KPSS AÇIKLAMASI
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KPSS'de yaşanan kopya soru iddiası üzerine çalışma başlatılması talimatını vererek şu açıklamayı yaptı:

Devlet Denetleme Kurulumuzun 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. 

Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz.

Yorumlar