Anasayfa /  Foto Galeri

Yarın hava nasıl olacak? 28 Haziran salı işte yağmur yağacak iller

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 28 Haziran 2022 Salı gününün hava durumu tahminlerini paylaştı. Günlük planlarını yapan vatandaşlar hava durumuna göre faaliyetlerini planlıyor ve buna göre hazırlık yapıyorlar. Peki, MGM Meteoroloji 28 Haziran 2022 Salı hava durumu nasıl? Yarın yağmur var mı? Yarın hava kaç derece? İşte, yarın'ın hava durumu tahmin raporu ve merak edilen diğer detaylar…

Yarın hava nasıl olacak? 28 Haziran salı işte yağmur yağacak iller - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: yurt genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz ile Antalya, Kars ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam saatlerinde Batı Karadeniz'in batısı, Sakarya, Kocaeli, Ankara ve Çankırı çevrelerinde, gece saatlerinde Marmara'nın doğusunda, yarın Bursa, Antalya'nın iç batı ve kuzey kesimleri, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Amasya çevreleri ile Ordu ve Samsun'un iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Yarın hava nasıl olacak? 28 Haziran salı işte yağmur yağacak iller - Sayfa 2

HAVA SICAKLIĞI: İç ver doğu kesimlerde artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzey ve iç kesimlerde mevsim normalleri altında, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarında mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yarın hava nasıl olacak? 28 Haziran salı işte yağmur yağacak iller - Sayfa 3

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, yarın zamanla Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.

Yarın hava nasıl olacak? 28 Haziran salı işte yağmur yağacak iller - Sayfa 4

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; bu akşam saatlerinde Batı Karadeniz'in batısı, Sakarya, Kocaeli, Ankara ve Çankırı çevrelerinde, gece saatlerinde Marmara'nın doğusunda, yarın Bursa, Antalya'nın iç batı ve kuzey kesimleri, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu ve Amasya çevreleri ile Ordu ve Samsun'un iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.