Anasayfa /  Foto Galeri

Yarın hava nasıl olacak? 22 Şubat Pazartesi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son açıklamaya göre Türkiye yarın itibariyle gündüz güneşli havanın gece ise dondurucu soğuğun etkisi altında olacak. İşte haritalarla 5 günlük hava durumu tahminleri...

Yarın hava nasıl olacak? 22 Şubat Pazartesi hava durumu - Sayfa 1

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun doğu ve güneybatı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunun kar yağışlı, Muğla çevreleri ile Antalya'nın batı kıyı kesimlerinin yağmur ve yer yer sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve batı bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunuyor.

Yarın hava nasıl olacak? 22 Şubat Pazartesi hava durumu - Sayfa 2

ÇIĞ VE ZİRAİ DON UYARISI

ÇIĞ UYARISI

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Yarın hava nasıl olacak? 22 Şubat Pazartesi hava durumu - Sayfa 3

ZİRAİ DON UYARISI

Zirai faaliyetlerin devam ettiği kıyı kesimlerde (Marmara, Kuzey Ege, Doğu Akdeniz) hafif, Karadeniz kıyı kesiminde hafif yer yer orta, iç kesimlerde orta yer yer kuvvetli zirai don riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.