Anasayfa /  Hava durumu

Yarın hava nasıl? 4 Haziran 2019 Pazar Hava Durumu | Bayramda hava nasıl olacak?

Yarın hava nasıl? 4 Haziran 2019 Salı Bayramda hava nasıl olacak? Ramazan Bayramı tatilinde ülke genelinde havanın parçalı ve az bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Bazı bölgelerde kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak geçişler görülebilir. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında olması bekleniyor.

Abone ol
Abone ol 03 Haziran 2019 22:36

Yarın hava nasıl? 2 Haziran 2019 Pazar Hava Durumu| Bayramda hava nasıl olacak?

 Ramazan Bayramı tatilinde ülke genelinde havanın parçalı ve az bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Bazı bölgelerde kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak geçişler görülebilir. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında olması bekleniyor.

Ramazan Bayramı tatilinde ülke genelinde havanın parçalı ve az bulutlu olacağı tahmin edilirken, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi, İç Ege ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinde öğleden sonraları kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak geçişleri bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, yurt genelinde etkili olan sıcak hava dalgası 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde de özellikle iç ve doğu bölgelerde kendisini hissettirecek. Hava sıcaklıkları Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de mevsim normalleri civarında, diğer bölgelerde normallerin üzerinde seyredecek.

Ülke genelinde tatil süresince havanın genellikle parçalı ve az bulutlu geçmesi beklenirken, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi, İç Ege ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinde öğleden sonraları kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak geçişleri olabileceği tahmin ediliyor.

Nüfus yoğunluğunun artacağı Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde bu sürede yağış öngörülmüyor. Bu bölgelerde havanın genellikle az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaktan bunalan yerli ve yabancı turistler Akdeniz ve sahilleri doldurmaya başladı.

İstanbul | Bayramda hava nasıl olacak?

Marmara'da bayramda hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Bayramın 1. günü İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'da öğleden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği, en yüksek hava sıcaklıklarının 26 ile 30 derece civarında olması bekleniyor.

Bayramın 2. ve 3. günleri ise Marmara Bölgesi'nde yağış beklenmiyor. Havanın parçalı ve az bulutlu sıcaklıkların en yüksek 25 ile 30 derece civarında olacağı öngörülüyor.

Bayram süresince İstanbul’da en yüksek hava sıcaklıklarının 26 ile 28 derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

Ankara | Bayramda hava nasıl olacak?

Ramazan Bayramı süresince Ankara'da havanın genellikle az bulutlu, öğle saatlerinden sonra parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. Kentte kısa süreli gök gürültülü sağanak geçişleri tahmin ediliyor. Başkentte en yüksek hava sıcaklıkları 28-31 derece civarında olacak.

İzmir | Bayramda hava nasıl olacak?

İzmir'de de yağış beklenmiyor. Havanın az bulutlu ve açık geçeceği, en yüksek hava sıcaklıklarının 30-32 derece civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Antalya | Bayramda hava nasıl olacak?

Antalya'da Arefe günü ve Ramazan Bayramı süresince yağış beklenmezken, havanın az bulutlu ve açık geçmesi, en yüksek hava sıcaklıklarının 27-29 derece civarında olması öngörülüyor. 

Antalya Meteoroloji Bölge Hava Tahmin Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte hava sıcaklığı 28, deniz suyu sıcaklığı 27 derece, nem oranı yüzde 54 ölçüldü.

Muğla'da ise hava sıcaklığı 32, deniz suyu sıcaklığı ise 25 derece olarak ölçüldü.


Yorumlar