Anasayfa /  Hava durumu

Yarın hava nasıl? 24 Mayıs 2019 Cuma Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yurt genelinde Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde 3 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.İşte 24 Mayıs 2019 Cuma Hava Durumu.

Abone ol
Abone ol 23 Mayıs 2019 21:08

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi, Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzey kesimleri ile Aksaray ve Niğde çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın sabah saatlerinden itibaren Trakya ile Marmara’nın doğusunda (Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Balıkesir'in kuzeyi, İstanbul Boğaz çevresi ve Anadolu Yakasında), zamanla Batı Karadeniz (Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop’un iç kesimleri) ile Samsun’un iç kesimlerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli (15-40 kg/m2) olması bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların yarın sabah ilk saatlerden itibaren Trakya ile Marmara’nın doğusunda (Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Balıkesir'in kuzeyi, İstanbul Boğaz çevresi ve Anadolu Yakasında), zamanla Batı Karadeniz (Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sinop’un iç kesimleri) ile Samsun’un iç kesimlerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli (15-40 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; yarın iç ve doğu kesimlerde etkisini arttırarak güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Malatya çevreleri ile Karadeniz’in iç kesimlerinde 50-70 km/saat, İç Anadolu’nun güney ve doğusunda 60-80 km/saat, yükseklerinde yer yer 90-100 km/saat)şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi)karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğu kesimleri ile yarın zamanla bölge genelinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın Edirne, Kırklareli, Balıkesir'in kuzeyi, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bursa, İstanbul'un boğaz çevresi ve Anadolu yakasında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.



BURSA 16°C, 25°C



Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.



ÇANAKKALE 17°C, 25°C



Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı



İSTANBUL 17°C, 23°C



Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın boğaz çevresi ile Anadolu yakasında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.



KIRKLARELİ 15°C, 22°C



Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Afyonkarahisar, yarın öğle saatlerinden itibaren Kütahya çevreleri ile zamanla İzmir ve Manisa çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.



A.KARAHİSAR 13°C, 26°C



Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı



DENİZLİ 17°C, 30°C



Parçalı, yarın zamanla çok bulutlu



İZMİR 18°C, 28°C



Parçalı, yarın zamanla çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı



MANİSA 17°C, 29°C



Parçalı, yarın zamanla çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.



ADANA 21°C, 36°C



Parçalı ve az bulutlu



ANTALYA 21°C, 27°C



Parçalı ve az bulutlu



HATAY 21°C, 37°C



Parçalı ve az bulutlu



ISPARTA 14°C, 26°C



Parçalı ve zamanla çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Ankara ve Kırıkkale çevrelerinin, yarın bölgenin kuzey kesimleri ile Aksaray, Niğde ve Nevşehir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; yarın güney ve doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (60-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.



ANKARA 14°C, 28°C



Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı



ESKİŞEHİR 13°C, 26°C



Parçalı ve çok bulutlu, yarın yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı



KONYA 18°C, 31°C



Parçalı, zamanla çok bulutlu



SİVAS 12°C, 30°C



Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, yarın bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın Düzce ve Zonguldak çevreleri ile zamanla bölge genelinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.



BOLU 10°C, 24°C



Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.



DÜZCE 14°C, 26°C



Parçalı ve çok bulutlu, yarın yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı



SİNOP 18°C, 23°C



Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.



ZONGULDAK 18°C, 23°C



Parçalı ve çok bulutlu, yarın yerel olarak kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra Samsun'un iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın yarın batı ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.



AMASYA 16°C, 31°C



Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı



BAYBURT 9°C, 25°C



Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı



SAMSUN 16°C, 23°C



Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.



TRABZON 19°C, 24°C



Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; batı ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.



ERZURUM 9°C, 22°C



Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı



KARS 8°C, 21°C



Parçalı, çok bulutlu, bu akşam saatleri ile yarın aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı



MALATYA 19°C, 33°C



Parçalı bulutlu



VAN 10°C, 25°C



Parçalı, zamanla çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.



DİYARBAKIR 16°C, 34°C



Parçalı ve az bulutlu



GAZİANTEP 20°C, 36°C



Parçalı ve az bulutlu



SİİRT 19°C, 33°C



Parçalı ve az bulutlu



ŞANLIURFA 23°C, 39°C



Parçalı ve az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Batı Akdeniz’in batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğu, akşam saatlerinde batısı güneydoğu, yarın zamanla geneli kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğu, doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın öğle saatlerinden sonra doğusu 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, yarın öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz’in doğusunda yer yer 2,9m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Kuzey Ege’nin kuzeyi gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzeyinde güney ve güneydoğu, gece saatlerinden sonra kuzeydoğudan, güneyi ile yarın öğle saatlerinde genelinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın öğle saatlerinde 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege’de batı ve kuzeybatı, yarın sabah saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın öğle saatlerinde genelinde 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğu, zamanla güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın öğle saatlerinde doğusunda 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısında 5 ila 7 (40-60 km/sa), Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğu, yarın öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın öğle saatlerinde batısında 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, zamanla yer yer 2,0, Batı Akdeniz’in batısında 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatı, gece saatleri ile yarın sabah saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), zaman zaman 5 (40 km/sa), yarın öğle saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi.


Yorumlar