Anasayfa /  Hava durumu

Yarın hava nasıl? 19 Haziran 2019 Çarşamba Hava Durumu

Yarın hava nasıl?Hava durumunda önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. İşte 19 Haziran 2019 Çarşamba Hava Durumu.

Abone ol
Abone ol 18 Haziran 2019 21:45

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Malatya ve Elazığ çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve batısı ile Bilecik, Kırşehir, Sivas, Yozgat ve Kayseri çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin güney ve doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren Bilecik çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.BURSA 20°C, 29°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıÇANAKKALE 20°C, 32°CParçalı ve yer yer çok bulutluİSTANBUL 23°C, 31°CParçalı ve yer yer çok bulutluKIRKLARELİ 19°C, 31°CParçalı ve yer yer çok bulutlu

EGE

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölge genelinin (İzmir kıyı kesimi hariç) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.A.KARAHİSAR 14°C, 22°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.DENİZLİ 19°C, 26°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.İZMİR 23°C, 30°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatler ile yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıMANİSA 21°C, 32°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatler ile yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.ADANA 20°C, 29°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren iç kesimlerde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.ANTALYA 22°C, 27°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde iç kesimleri ile yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren iç kesimlerde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.HATAY 22°C, 28°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıISPARTA 15°C, 23°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) Öğle saatlerinden itibaren bölgenin güney ve batısı, Kırşehir, Sivas, Yozgat ve Kayseri çevreleri ile Ankara'nın ve Kırıkkale'nim güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.ANKARA 17°C, 28°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren güney kesimlerde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.ÇANKIRI 15°C, 28°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıESKİŞEHİR 16°C, 25°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.SİVAS 13°C, 25°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı Parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri ile Zonguldak çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.BOLU 14°C, 25°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıDÜZCE 19°C, 28°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıSİNOP 25°C, 29°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıZONGULDAK 21°C, 27°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.AMASYA 18°C, 30°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıBAYBURT 13°C, 26°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıSAMSUN 22°C, 29°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren güney ve doğu kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıTRABZON 23°C, 27°CParçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzey kesimleri ile Malatya ve Elazığ çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.ERZURUM 9°C, 24°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde ve yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıKARS 9°C, 21°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde ve yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıMALATYA 17°C, 28°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıVAN 14°C, 24°CParçalı ve yer yer çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren kuzey kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.DİYARBAKIR 18°C, 35°CParçalı ve az bulutluGAZİANTEP 19°C, 30°CParçalı ve az bulutluSİİRT 22°C, 33°CAz bulutlu ve açıkŞANLIURFA 20°C, 36°CAz bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Batı Karadeniz’in doğusu ve Doğu Karadeniz sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusu güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu gece ve sabah saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Güney Ege’nin kıyı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan, Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) yarın öğleden sonra 5 (40 km/sa), Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Doğu Akdeniz’de yer yer 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan, kuzeyi kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi.


Etiketler ankara hva durumu
Yorumlar