Anasayfa /  Hava durumu

Yarın hava nasıl? 11 Haziran 2019 Salı Hava Durumu

Yarın hava nasıl? Ülke genelinde önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. İşte 11 Haziran 2019 Salı Hava Durumu.

Abone ol
Abone ol 10 Haziran 2019 20:32

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı , Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Ordu, Giresun, Trabzon, Antalya, Adıyaman ve Mersin çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Çorum çevrelerinde ve bu akşam ilk saatlerde Adıyaman çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Marmara'nın güneydoğusu (Bilecik ve Sakarya çevreleri, Balıkesir ve Bursa'nın doğu kesimleri), İç Ege (Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Denizli çevreleri ve Manisa'nın doğu ilçeleri), İç Anadolu’nun batısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale ve Konya çevreleri), Batı Karadeniz'in iç kesimleri( Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu çevreleri ve Sinop'un iç kesimleri) ile Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde (Isparta, Burdur çevreleri ve Antalya'nın iç kesimleri) ve bu akşam ilk saatlerde Adıyaman çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Kısa sürede yerel olarak fazla miktarda yağış bırakabileceği tahmin edilen kuvvetli gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların oluşturabileceği, sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Bilecik ve Sakarya çevreleri ile Balıkesir ve Bursa'nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.BURSA 17°C, 28°CParçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.ÇANAKKALE 19°C, 29°CParçalı zamanla yer yer çok bulutlu, yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıİSTANBUL 20°C, 27°CParçalı zamanla yer yer çok bulutlu, yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıKIRKLARELİ 19°C, 26°CParçalı zamanla yer yer çok bulutlu, yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE

Parçalı yer yer çok bulutlu, iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.A.KARAHİSAR 13°C, 24°CParçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.DENİZLİ 19°C, 29°CParçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.İZMİR 22°C, 30°CParçalı ve az bulutlu, zamanla yer yer çok bulutlu, yarın merkez ve doğu kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıMANİSA 20°C, 31°CParçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, Akdeniz’in iç kesimleri ile Antalya ve Mersin çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.ADANA 21°C, 33°CParçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğleden sonra kuzey kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıANTALYA 22°C, 26°CParçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.HATAY 19°C, 29°CParçalı bulutluISPARTA 13°C, 25°CParçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin (Niğde hariç) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale ve Konya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.ANKARA 16°C, 27°CParçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.ÇANKIRI 14°C, 28°CParçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.ESKİŞEHİR 16°C, 26°CParçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.SİVAS 15°C, 27°CParçalı zamanla çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların iç kesimlerinde Bolu, Düzce, Karabük ve Katamonu çevreleri ile Sinop'un iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.BOLU 13°C, 24°CParçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.DÜZCE 18°C, 27°CParçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.SİNOP 23°C, 27°CParçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.ZONGULDAK 20°C, 25°CParçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri ile Ordu, Giresun ve Trabzon çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Çorum çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.AMASYA 18°C, 30°CParçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıBAYBURT 12°C, 27°CParçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıSAMSUN 20°C, 28°CParçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıTRABZON 22°C, 26°CParçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.ERZURUM 10°C, 25°CParçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıKARS 8°C, 25°CParçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlıMALATYA 17°C, 33°CParçalı zamanla yer yer çok bulutluVAN 13°C, 26°CParçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde Adıyaman çevrelerinin yerel olarak kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.DİYARBAKIR 17°C, 38°CParçalı bulutluGAZİANTEP 19°C, 32°CParçalı bulutluSİİRT 23°C, 34°CParçalı bulutluŞANLIURFA 23°C, 38°CParçalı bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Batı Karadeniz yarın yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, gece saatlerinde batısı kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, ilk saatlerde batısı güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan, yarın öğle saatlerinde kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın sabah saatlerinden itibaren 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, yarın öğle saatlerinde Kuzey Ege yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan, yarın öğle saatlerinde güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Batı Akdeniz aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan, gece saatlerinde Batı Akdeniz’de kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, ilk saatler ile yarın sabah saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan, gece saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-3- km/sa) yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.


Yorumlar