Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Yargıtay 15 Temmuz sonrası 66 askeri öğrenciye verilen kararı bozdu

Yargıtay, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Sultanbeyli dosyası kapsamında tutuklanan ve müebbet hapis cezası verilen 66 askeri öğrenci hakkındaki kararı bozdu. Gelişmenin ardından öğrenciler gece saatlerinde yavaş yavaş Silivri'den tahliye edilmeye başlandı. Sosyal medya üzerinden uzun süredir sesini duyurmaya çalışan Melek Çetinkaya da tahliye olan oğluna kavuştuğu görüntüleri Twitter hesabından paylaştı.

Abone ol
Abone ol 22 Haziran 2022 12:41

Yargıtay, Sultanbeyli dosyasında müebbet hapis cezası verilen askeri öğrencilerin cezasını bozdu. Öğrencilerin aileleri Silivri Cezaevi önünden tahliye fotoğrafları paylaşmaya başladı.

"GÖRMEDEN İNANMAM" DEYİP CEZAEVİNE KOŞTU
İlk olarak öğrencilerden Furkan Çetinkaya'nın annesi Melek Çetinkaya Twitter'dan "Emin değilim ama oğlum tahliyeymiş. Görmeden inanmam" mesajı paylaşıp Silivri Cezaevi önüne gitti. Bir süre sonra Melek Çetinkaya yine Twitter'dan cezaevi önünde, tahliye edilen oğluyla çekilmiş fotoğrafını yayınladı.

"YARGITAY ÖĞRENCİLERİN DOSYASINI BOZDU"

Ardından Avukat Cemil Çiçek, Twitter'dan "Müebbet alan askeri öğrencilerin dosyasının Yargıtay tarafından bozulduğu bilgisi geldi" yazdı.

Yorumlar