Anasayfa /  Foto Galeri

WhatsApp’ı silenler Telegram kullanıcı sayısını rekora taşıdı

Günlerdir sosyal medyanın en çok konuşulan konularından birisi olan bu karar sonrası pek çok kullanıcı alternatif uygulamalara yöneldi. WhatsApp sözleşmesi olayından büyük fayda sağlayan Telegram, kullanıcı sayısında rekor kırdı.

WhatsApp’ı silenler Telegram kullanıcı sayısını rekora taşıdı - Sayfa 1

Facebook'un bünyesinde olan WhatsApp  kullanıcılarının hoşuna gitmeyecek bir karar için harekete geçti. Kullanım koşullarında değişikliğe gitmeye hazırlanan mesajlaşma platformu, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılara yasak getirmeye hazırlanıyor.

WhatsApp’ı silenler Telegram kullanıcı sayısını rekora taşıdı - Sayfa 2

Kısa sürede tepki çeken karar sonrası pek çok kullanıcı alternatif uygulamalara yöneldi. O uygulamalardan birisi olan Telegram kullanıcı sayısında rekor kırdı. Telegram son 72 saatte 25 milyon yeni kullanıcıya ulaştı.

WhatsApp’ı silenler Telegram kullanıcı sayısını rekora taşıdı - Sayfa 3

Durov, "Sadece son 72 saatte 25 milyon kullanıcı Telegram'a katıldı. Bunların yüzde 38'i Asya’dan, yüzde 27'si Avrupa’dan, yüzde 21'i Latin Amerika'dan ve yüzde 8'i Orta Doğu ve Afrika bölgesinden geldi. Bu, her gün 1,5 milyon yeni kullanıcının kaydolduğu geçen yıla kıyasla önemli bir artış." ifadelerini kullandı.

WhatsApp’ı silenler Telegram kullanıcı sayısını rekora taşıdı - Sayfa 4

Ancak WhatsApp’ın yerine kullanabileceğiniz tek alternatif Telegram değil. İşte WhatsApp'ın  yerine kullanabileceğiniz en iyi mesajlaşma uygulamaları...