Anasayfa /  Güncel

Van-Hakkari kara yolu sel nedeniyle ulaşıma kapandı

Van'da öğle saatlerinde sağanağın ardından oluşan sel nedeniyle Van-Hakkari kara yolu ulaşıma kapandı. Başkale ilçe merkezinde de taşkınlar yaşandı, birçok ev ve iş yerini su bastı.

Abone ol
Abone ol 02 Ağustos 2021 17:38

Van ve çevresinde 3 gündür etkili olan yağmur, hayatı olumsuz yönde etkiliyor.
Başkale'nin Esenyamaç Mahallesi'nde 11 evin yıkılmasına neden olan sel bugün de Başkale ilçe merkezi ile ilçenin Ortanca Mahallesi ve Van-Hakkari kara yolu üzerinde bulunan Örmetaş Mahallesi yakınlarında etkili oldu. Sağanak ardından tepelerden akıp gelen sel suları ve oluşan heyelan karayolunu 150'nci kilometrede ulaşıma kapattı.

Onlarca araç yolda mahsur kalırken, olayın haber verilmesi üzerine bölgeye belediye, AFAD, jandarma ve UMKE ekipleri sevk edildi. Başkale ilçe merkezi ve Ortanca mahallesi ise çamur ve sel suları altında kaldı. Van Hakkari kara yolunun ulaşıma açılması için ise başlatılan çalışmaların devam ettiği belirtildi.  

Can kaybının olmadığı selde, kara yollarının yanı sıra tarım alanları da zarar gördü. İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce ile Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ise selden zarar gören Van'ın Çaldıran, Özalp ve Başkale ilçelerinde yetkililerle görüşüp incelemelerde bulundu.

 

 

Etiketler Van başkale hakkari sel
Yorumlar