Anasayfa /  Ekonomi

Vakıfbank'tan beklenmedik konut kredisi hamlesi! Vakıfbank Konut Kredileri Faiz Oranları Yükseldi

Vatandaş düşük konut kredisi beklentisi içinde iken Vakıfbank'tan beklenmedik konut kredisi hamlesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile faiz konularında herhangi bir değişikliğe gidilmeyeceği açıklanmıştı fakat kamu bankaları kendi içlerinde yaptığı değişiklik ile faiz oranlarında değişikliğe gitmeye devam ediyor. Bu gelişmeler ile birlikte en son Vakıfbank konut kredisi faizlerini yükseltti.

Abone ol
Abone ol 21 Eylül 2018 17:11

Vakıfbank'tan beklenmedik konut kredisi hamlesi! Vakıfbank Konut Kredileri Faiz Oranları Yükseldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan bankaların faizleri indirmesi eleştirisine rağmen binlerce kişinin düşündüğü bankaların faizleri düşürecek olmasıydı. Ancak yapılan açıklamaların hiç o yöne gitmediği tüm kamu bankaları açıklamanın tersine gitme kararı aldı. Öncelik ile Ziraat Bankası ardından Halk Bankası ve son olarak da Vakıfbank'ın konut kredisinde yaşanılan faiz oranlarını arttırması büyük tepki çekti.

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan eleştiri kısımlarının devlet bankalarına olması, özel bankalar bu eleştirilerin dışında olması belirtirilken devlet bankalarının yapmış olduğu faiz arttırma işlemleri büyük tepki çekti.

VAKIFBANK YENİ FAİZ ORANLARI

Banka içerisinde yaşanılan değişiklik ile birlikte faiz oranı yüzde 2,50 seviyesini bulurken banka güncelleme yapmadan önce form doldurup kredi başvuru yapan kişiler ise 2,25 üzerinden kredi kullanıyor.


Yorumlar