Anasayfa /  Foto Galeri

Vakalar artıyor! Kurban Bayramı'na dikkat... Korona virüste 6. dalga kapıda!

Sağlık Bakanlığının açıkladığı haftalık tablo, bir öncekine göre yüksek çıkarken, vakaların artıyor oluşu uzmanları da telaşlandırdı. Koronavirüs vakalarında yaşanan artış, önemler konusunu yeniden gündeme getirdi. Kurban Bayramı'nda yaşanacak olan kalabalıklaşma ve temas konusunda uyarı yapan uzmanlar, vaka sayısının daha da artacağını ifade ederek önlem alınması gerektiğini belirtti...

Vakalar artıyor! Kurban Bayramı'na dikkat... Korona virüste 6. dalga kapıda! - Sayfa 1

Sağlık Bakanlığı önceki gün haftalık vaka sayısını paylaştı. Tabloda, artan vaka sayısı ise dikkat çekti. Açıklanan verilere göre, 20-26 Haziran’da 26 bin 635 olan haftalık vaka sayısı, 7 Haziran-3 Temmuz arasında 57 bin 113 oldu.

Vakalar artıyor! Kurban Bayramı'na dikkat... Korona virüste 6. dalga kapıda! - Sayfa 2

Cumhuriyet'te yer alan habere göre Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Saltık ve Liv Hospital Samsun İç Hastalıkları Kliniği’nden Uzm. Dr. Özkan Akyol, artan vaka sayılarına ve alınması gereken önlemlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Vakalar artıyor! Kurban Bayramı'na dikkat... Korona virüste 6. dalga kapıda! - Sayfa 3

PROF. DR. CEYHAN: ACİLEN ÖNLEMLER ALINMALI
Prof. Dr. Ceyhan, vaka sayılarındaki artış nedeninin alınmayan önlemler olduğunu belirterek acilen harekete geçilmesi gerektiğini söyledi. Ceyhan, “Türkiye’de önlemler kaldırıldığında vaka sayılarının artacağını zaten tahmin ediyorduk. Biz vaka sayısı azaldığında hemen tedbirleri kaldırdık. Bundan dolayı vaka sayısı arttı. 

Vakalar artıyor! Kurban Bayramı'na dikkat... Korona virüste 6. dalga kapıda! - Sayfa 4

Devlet resmi ağızlardan ‘Maskeden kurtuluyoruz, salgın bitti’ dediğinde insanlarda bir rahatlama oluştu. Hastalık hafif seyrediyor diye seviniyorlar. Ölüm sayısı azalabilir ama bu salgının daha fazla yayılmasına da sebep olur” dedi.