Anasayfa /  Foto Galeri

Uzaman Hemşire açıkladı: Mevsim geçişlerinde hasta olmamak İçin neler yapmalıyız?

Mevsim geçişlerinde gün içinde yaşanan sıcaklık farkları, beslenmemizdeki değişimler, okulların açılması gibi birçok faktör hastalıklara davetiye çıkarıyor. Mevsim geçişlerinde hasta olmamak İçin neler yapmalıyız?

Uzaman Hemşire açıkladı: Mevsim geçişlerinde hasta olmamak İçin neler yapmalıyız? - Sayfa 1

Mevsim geçişlerinde gün içinde yaşanan sıcaklık farkları, beslenmemizdeki değişimler, okulların açılması gibi birçok faktör hastalıklara davetiye çıkarıyor. Soğuk algınlığı, grip, farenjit, bronşit ve benzeri hastalıklar mevsim geçişlerinde daha sık görülüyor. 

Uzaman Hemşire açıkladı: Mevsim geçişlerinde hasta olmamak İçin neler yapmalıyız? - Sayfa 2

Mevsim geçişlerinde hastalıklardan korunmanın bağışıklık sistemini güçlü tutmada en önemli unsur olduğunu hatırlatan Bir Adım Sağlık CEO'su Uzm. Hemş. Ayşe Şengel, kişide vücut kırgınlığı ve kas ağrısı ile birlikte 39-40 dereceyi bulan yüksek ateş, titreme, üşüme, boğaz ağrısı, öksürük, balgam gibi şikayetler de varsa mutlaka doktora başvurmak gerektiğinin de altını çiziyor.

Uzaman Hemşire açıkladı: Mevsim geçişlerinde hasta olmamak İçin neler yapmalıyız? - Sayfa 3

Bir Adım Sağlık CEO’su Şengel, bu dönemde özellikle 65 yaş üzerindekiler, bebekler, çocuklar ve hamileler, kanser hastaları, şeker ve kalp hastalığı gibi kronik hastalığı olan kişilerin yüksek risk altında olduğunu belirtiyor. “Vücut direncinizi korumak için dengeli ve sağlıklı beslenmeye, bol su tüketmeye dikkat edin. 

Uzaman Hemşire açıkladı: Mevsim geçişlerinde hasta olmamak İçin neler yapmalıyız? - Sayfa 4

Düzenli uyuyun, vitamin desteklerinden faydalanın” diyen Şengel, risk grubundaki kişilerin grip aşısı olmasının da önemli olduğunu söylüyor. Sağlığınızı korumak için Bir Adım Sağlık ile hekim kontrolünde bağışıklık güçlendirici ya da tedavi edici serum hizmetinden ev konforunda yararlanılabileceğine dikkat çeken  Şengel, mevsim geçişlerinde hasta olmamak için önerilerini ise şöyle sıralıyor: