Anasayfa /  Foto Galeri

Uyarı geldi yoğun kar yağışı geliyor! Kar yağışı cuma gününe kadar sürecek

Meteoroloji tarafından yapılan son açıklamada dikkat çeken uyarılar geldi. Kurak geçen günlerin ardından yağışlar merakla beklenirken Meteoroloji kar yağışı uyarısı yaptı. İşte il il hava durumu

Uyarı geldi yoğun kar yağışı geliyor! Kar yağışı cuma gününe kadar sürecek - Sayfa 1

Uyarı geldi yoğun kar yağışı geliyor! Kar cuma gününe kadar sürcek!

Meteoroloji tarafından yapılan son açıklamada ilkbaharın gelmesi ile birlikte yağışlar için dikkat çeken uyarılar geldi. Kurak geçen günlerin ardından yağışlar merakla beklenirken Meteoroloji kar yağışı uyarısı yaptı. İşte il il hava durumu 

Uyarı geldi yoğun kar yağışı geliyor! Kar yağışı cuma gününe kadar sürecek - Sayfa 2

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Kastamonu kıyıları, Sinop, Batman ve Siirt çevrelerinin yerel olmak üzere yağmurlu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Kastamonu'nun iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Trabzon, Rize ve Artvin kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.

Uyarı geldi yoğun kar yağışı geliyor! Kar yağışı cuma gününe kadar sürecek - Sayfa 3

HAVA SICAKLIĞI:

 Kuzey kesimlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, genellikle mevsim normalleri civarında, batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli, doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Uyarı geldi yoğun kar yağışı geliyor! Kar yağışı cuma gününe kadar sürecek - Sayfa 4

“DEPREM BÖLGESİNDE YAĞIŞ BEKLENTİMİZ YOK” 
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

 Doğu Karadeniz’in 800-900 m üzeri yüksek kesimlerinde (Trabzon’un doğusunun yüksekleri ile Rize ve Artvin’in yüksek kesimlerinde) yer yer yoğun kar yağışları bekleniyor. Akşam saatlerinden sonra havanın daha da soğumasıyla kar yağışlarının 500-600 m üzeri bölgelerde de etkili olması bekleniyor. Cuma günü ilk saatlerde etkisini kaybetmesi beklenen yoğun kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİNE DİKKAT: 

Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.