Anasayfa /  Güncel

Usta gazeteci Sefa Özkaya hayatını kaybetti

29 yıl muhabir olarak çalıştıktan sonra 5 yıl önce emekli olan deneyimli foto muhabiri Sefa Özkaya, İzmir'de tedavi gördüğü hastanede, 55 yaşında hayatını kaybetti. Meslektaşları arasında çok sevilen, saygı duyulan Özkaya, kanser tedavisi görüyordu.

Abone ol
Abone ol 24 Kasım 2021 14:57

19 yıl süreyle emek verdiği Hürriyet Gazetesi’ne 2016 yılında emekli olarak ayrılan başarılı ve deneyimli foto muhabiri Sefa Özkaya, İzmir Dikili’ye yerleşmişti. Arkadaşları Özkaya’nın, bir süre önce pankreas kanserine yakalandığını ve hastanede tedavi altına alındığını duyurmuştu. Özkaya’nın bu sabah hayatını kaybettiği açıklandı.  Özkaya’nın vefat haberi basın camiasında üzüntüyle karşılandı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, üyeleri olan Özkaya için yayınladıkları mesajda; “Değerli meslektaşımız Sefa Özkaya'yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Özkaya'nın ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, başsağlığı ve sabır diliyoruz.” dedi.

Sefa Özkaya'nın cenazesi 24 Kasım 2021 Çarşamba günü ikindi namazının ardından Bayburtlu Hasan Şentürk Camisi'nden alınarak Dikili Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

SEFA ÖZKAYA KİMDİR? 

1966 yılında Bilecik'te doğdu. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu'nu bitirdi. Mesleğe 1988'de Millet Gazetesi'nde başladı. Uzun yıllar Cumhurbaşkanlığı muhabirliği yaptı. Anadolu Ajansı ve Doğuş Ekonomi Dergisi'nin ardından Hürriyet Gazetesi'nde mesleği sürdürdü. Özkaya, Sürekli Basın Kartı sahibiydi.

Etiketler Sefa Özkaya
Yorumlar