Anasayfa /  Magazin

Ünlü oyuncu Begüm Birgören'e işgal davası

Oturduğu evin sahibi, Begüm Birgören’e dava açtı. Ünlü oyuncu, “Ev sahibinin amacı daha yüksek bedelle burayı kiraya vermektir” dedi.

Abone ol
Abone ol 18 Aralık 2016 20:34

Oturduğu evin sahibi, Begüm Birgören’e dava açtı. Ünlü oyuncu, “Ev sahibinin amacı daha yüksek bedelle burayı kiraya vermektir” dedi.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne geçen yıl dava açan ev sahibi Laika Erel, Bebek’teki dairesini 1 Mart 2011’de aylık 2 bin 900 liraya oyuncu Sarp Levendoğlu’nun annesi Emine Altıoklar’a kiraya verdiğini iletti. Dairesinde Levendoğlu’nun eski sevgilisi Begüm Birgören’in ikamet ettiğini öğrenen Erel, evinin boşaltılmasını istedi. Birgören de bunun üzerine ev sahibinden daireyi boşaltmak için süre talep etti. Ancak daireyi tahliye etmedi.

10 Bin Dolar Tazminat

Laika Erel üç yıl aradan sonra noterden bir ihtarname daha gönderdi ve haksız işgal nedeniyle tahliye davası açacağını, Mart 2015’ten itibaren aylık 3 bin dolar ve geçmiş dönem işgaller için 10 bin dolar haksız işgal tazminatı isteyeceğini oyuncuya bildirdi. Avukatı, “Davalı halen gayrimenkulü işgal etmektedir. Haksız işgal nedeniyle tahliyesini ve geçmiş dönemler için de işgal tazminatı olarak bin lira ecrimisil bedeli istiyoruz” dedi.

4 yıl içinde yüzde 100 artış

Davaya cevap veren

Begüm Birgören

’in avukatı, şöyle dedi:“Kira sözleşmesinde Emine Altıoklar’ın ismi yazılsa da taşınmazda her daim müvekkilim ikamet etmiştir. Bu durum ev sahibinin bilgisi dâhilindedir. Sarp Levendoğlu ile müvekkilim birlikte bu evde ikamet etmişlerdir. İlişki bitince müvekkilim tek başına ikamete devam etmiştir. Davacının amacı daha yüksek bedelle taşınmazı kiraya vermektir. Şu an müvekkilim aylık 4 bin 950 lira kira ödemektedir. Kira bedeli neredeyse 4 yıl içinde yüzde 100 artış göstermiştir.”

hurriyet


Yorumlar