Anasayfa /  Keyifli Haberler

Üç Adam Cennet'e Giderler

Abone ol
Abone ol 22 Kasım 2018 07:26

Üç adam ölür ve cennete giderler..Sorgu meleği birincisine sorar:– “Seni cennete yollamadan önce sana bir sorum var: – Karına karşı sadık oldun mu?” Adam yanıtlar; – “Evet, asla bir başka kadına bakmadım.”

Sorgu meleği; – “Şuradaki Rolls-Royce’u görüyor musun? O senindir..Cennetteyken kullanabilirsin..”Sorgu meleği ikinci adama da aynı soruyu sorar ve şu cevabı alır;

– “Bir kez karımı a-ldattım ama bunu ona itiraf ettim..Beni bağışladı ve mutlu yuvamızı kurtardık.”

Bunun üzerine sorgu meleği;– “Şuradaki Mercedes’i görüyor musun? Cennetteyken onu kullanacaksın..”der ve üçüncü adama da sorar;– “Karını hiç a-ldattın mı?”

Adam yutkunur ve şöyle der;– “itiraf edeyim ki; bulduğum her kıza asıldım ve her fırsatta onlarla yattım, bir çoğu ile beraber oldum..Üzgünüm.”

Sorgu meleği;“Ehh” der; “Ama temelde iyi bir adamsın. Şuradaki eski vosvos’u görüyor musun? Cennette onu kullanacaksın.”Bunun üzerine üç adam vedalaşır, arabalarına atlar ve kendi yollarına giderler.Bir kaç hafta sonra ikinci ve üçüncü adam birlikte gezerlerken barın önünde birinci adamın Rolls-Royce’unu görürler..Bara girdiklerinde adamın perişan bir halde, etrafındaki boş şişelerin arasında salya sümük oturduğunu görürler ve şaşırırlar.

– “Heyy! ne oldu sana?” der ikinci adam, “Cennettesin, altında bir Rolls-Royce var, hersey mükemmel ama sen niye bu haldesin?”

– “Bugün karımı gördüm!” der birinci adam.Diğerleri;– “Aaaa! ne kadar güzel, peki derdin nedir?” diye sorarlar..Adam içini çekerek konuşur;

– “Kaykay’la dolaşıyordu…”

BONUS FIKRA

Lord

Bir ingiliz lordu karısını yatakta bir genç adamla yakalamış onları öyle görünce kadına;

– ”Sayın leydim bu yaptığınız genel ahlaka sığmaz ben size

güvenmiştim, güvenimin sonsuza kadar süreceğini tahmin ediyordum bana bunu yapamamlıydınız” diye yarım saat nutuk çeker.

Ama sonunda dayanamaz ve yataktaki gence döner;

– ”Ve siz sevgili genç, en azından ben konuşurken durmak nezaketini gösterebilirdiniz”…


Yorumlar