Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Twitter'ın gündeminde #RandevuAlınamıyor tepkisi!

Devlet hastanelerinde muayene için randevu almak neredeyse imkansız hale geldi. Vatandaşların tepkilerini dile getirdiği #RandevuAlınamıyor etiketi ülke gündemine girdi.

Abone ol
Abone ol 14 Ekim 2021 18:34

Devlet hastanelerinde muayene için randevu almak neredeyse imkansız hale geldi. Vatandaşların tepkilerini dile getirdiği #RandevuAlınamıyor etiketi ülke gündemine girdi.

Twitter kullanıcıları, günün akşam saatlerinde gündeme giren #RandevuAlınamıyor hashtagi ile neredeyse hiçbir devlet hastanesinden randevu alınamadığına tepki gösteriyorlar. 

Randevu almaya çalışanlar, "Aradığınız klinikte alınabilir uygun randevu bulunamamıştır. Randevu aradığınız klinik için kriterlerinizi değiştirerek farklı hastane ya da semt polikliniklerinden tekrar arama yapabilirsiniz. (RND4010)" hatasını alıyorlar.

İşte o hata:

Konu hakkında herhangi bir açıklama henüz yapılmış değil.

Peki MHRS sisteminden randevu nasıl alınır?

Hastanelerden randevu almak için iki yöntem bulunuyor. ‘’ Alo 182’’ çağrı merkezini arayarak bağlanacağınız canlı operatöre TC kimlik numaranızı vererek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

 Bir diğer yöntem ise, www.mhrs.com.tr’den randevunuzu oluşturmak. WEB’den randevu oluşturmak için; daha önce üyelik kaydınız yoksa "Randevu Al" butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan "Üye Ol" seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer üyelik kaydınız var ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimden, dilediğiniz tarihe randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS MOBİL UYGULAMASI İLE RANDEVU OLUŞTURMA

MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.

RANDEVU İPTAL ETME İŞLEMİ

Randevu iptalini gerçekleştirebilmek için iki yöntem bulunuyor.

Bunlardan ilki, Çağrı merkezini aramak. Alo 182 çağrı merkezini arayarak TC kimlik numaranız ile randevu iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise, WEB’den randevunuzu iptal etmek. www.mhrs.com.tr adresine T.C numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra Randevu geçmişi bölümüne tıklayarak iptal etmek istediğiniz randevuyu seçebilir ve randevunuzu iptal edebilirsiniz.

Yorumlar