Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Twitter'dan mavi tik alamayan Turgay Güler: "Bu artık milli güvenlik sorunudur"

Akşam yazarı Turgay Güler Twitter'dan 'mavi tik' istedi. Twitter 'yeterince saygın' olmadığı için talebi reddetti. Güler, "Bu artık bir milli güvenlik sorunudur" diyerek yanıta tepki gösterdi.

Abone ol
Abone ol 08 Eylül 2021 17:04

Akşam gazetesi yazarı Turgüay Güler, Twitter’ın ‘mavi tik’ başvurusunu reddetmesine üzerine "Oldu olacak bir de küfür etseydiniz!!!! Twitter hesabımı onaylamamış bunu göndermiş. Yuh diyorum. Bu artık bir milli güvenlik sorunudur!" ifadelerini kullandı.

Twitter Turgay Güler'in mavi tik talebini şu gerekçeyle reddetti: 

"Twitter hesabının onaylanması için gönderdiğin isteği inceledik. Sağlanan kayıt saygınlık kriterimize uymadığı için bu hesap şu anda onaylanmayacak. Sonuç olarak istekle ilişkili hesabın dikkate değer bir kişi, kuruluş veya marka olduğunu güvenilir bir şekilde onaylayamadık. 

 Onaylanmakla ilgili yönergelerimizi gözden geçirmek istersen lütfen Yardım Merkezimize uğra. Bu hesabın ilerde onay almak için iyi bir aday olduğuna inanıyorsan 30 gün sonra tekrar göndermeni öneririz."

Turgay Güler, Twitter'ın yanıtını Twitter hesabından paylaşıp şöyle tepki gösterdi: "Oldu olacak bir de küfür etseydiniz!!!! Twitter hesabımı onaylamamış bunu göndermiş. Yuh diyorum. Bu artık bir milli güvenlik sorunudur!"

 

Yorumlar