Anasayfa /  Güncel

Twitter'dan çöken Instagram, Facebook ve WhatsApp'a gönderme

Aynı gruba ait Facebook, Instagram ve WhatsApp'a saat 18.41 itibarıyla erişim kesildi. Kullanıcıların bu uygulamalara girememesi nedeniyle yöneldiği Twitter'dan da dikkat çeken bir hamle geldi. Twitter'ın resmi hesabından yapılan "Herkese merhaba" paylaşımına, WhatsApp'ın resmi hesabından "Merhaba" karşılığı verildi. Twitter'ın bu paylaşımı binlerce beğeni ve etkileşim aldı.

Abone ol
Abone ol 04 Ekim 2021 21:56

Facebook, Instagram ve WhatsApp'ta yaşanan kesinti, milyonlarca insanın sık kullandıkları bu uygulamalara erişememesine neden oldu. Saat 18.41 itibarıyla bu uygulamalara giremeyen milyonlarca kullanıcı, bir başka alternatif sosyal medya uygulaması Twitter'a yöneldi. Twitter'da kısa süre içerisinde milyonlarca tweet atıldı.

TWİTTER FIRSATI KAÇIRMADI
Instagram, Facebook ve WhatsApp'ın çökmesinin ardından hiçbir sorun olmadan çalışmaya devam eden Twitter da rakiplerindeki bu aksamayı fırsata çevirdi. Twitter resmi hesabından yapılan paylaşımda, "Herkese merhaba" ifadeleri kullanıldı. Twitter'ın paylaşımına çöken uygulamalar arasında yer alan WhatsApp'ın resmi hesabından ise "Merhaba" karşılığı geldi.Twitter'ın bu paylaşımı binlerce beğeni ve etkileşim aldı.

CEO DORSEY DE ŞİFRELEME YÖNTEMİNE GÖNDERME YAPTI
Twitter CEO'su Jack Dorsey de Twitter ve WhatsApp arasındaki yazışmalara dahil oldu. Dorsey, WhatsApp'ın uçtan uca şifreleme yöntemine gönderme yaparak, "Bu konuşmanın şifrelenmesi gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Etiketler Twitter
Yorumlar