Anasayfa /  Ekonomi

Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TKİ) Lise Mezunu Kadrolu (Sürekli) İşçi Alımı İş İlanı Yayımladı

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) aracılığıyla iş ilanı yayımlayan Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TKİ) lise mezunu kadrolu (sürekli) işçi alımı yapacağını açıkladı. Yayımlanan kadrolu işçi alımı iş ilanında Ege Linyitleri İşletmesi Müdürlüğü (SOMA) istihdam sağlanacağı bildirildi.. İşte ayrıntılar.

Abone ol
Abone ol 24 Haziran 2019 14:35

Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TKİ) yayımladığı iş ilanı kapsamında sürekli (Kadrolu) işçi alımı yapacağını bildirdi. TKİ işçi alımında istihdam sağlanacak kadrolar Ölçü Tespit Elemanı ve Beden işçisi olarak açıklandı.

İlanlarda istihdam sağlanacak kişi sayısı ise 9 olarak bildirildi ve 3 beden işçisi alımının engelli adaylar arasından alınacağı duyuruldu. 6 ölçü tespit elamanı alımı ise eski hükümlü adaylar arasından alınacaktır.

TÜRKİYE KÖMÜR İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (TKİ) İŞÇİ ALIMI KADROLARI

Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TKİ) tarafından yayımlanan ilanda işçi istihdamı sağlanacak kadrolar ise;

İlanların başvuru adresleri alt kısımda yer almaktadır. Başvuru adreslerini internet tarayıcınızın arama satırına kopyalabilirsiniz.

Ölçü Tespit Elemanı  

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00005032682&isyeriTuru=Kamu&returnUrl=AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00005032682&isyeriTuru=Kamu

Beden İşçisi (Genel)    

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00005032892&isyeriTuru=Kamu&returnUrl=AcikIsIlanDetay.aspx?uiID=00005032892&isyeriTuru=Kamu

Yayımlanan duyuruda ise kura tarihi 11 Temmuz 2019 Perşembe olarak açıklanırken kura tarihi ise 10:00 ile 11:00 olarak duyuruldu. Kura töreni yapılacak adres ise; Soma Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Spor Salonu olarak bildirildi.

Diğer açıklamada ise;

"Sözlü Sınava/Mülakata katılmaya hak kazanan adaylar ile Sınav/Mülakat gün, saat ve yeri, Ege Linyitleri İşletmesi Müessesesi Müdürlüğü’nün internet sitesinde (www.eli.gov.tr) duyurulur. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde kabul edilir ve ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmaz." denildi.

GENEL HUSUSLAR

1) Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.

2) Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS’ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.

4) EKPSS’ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

5) Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.

6) KPSS/EKPSS’ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

7) Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.

8) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

9) Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, işgücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.

10) Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

11) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.

12) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılır.

13) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.


Yorumlar