Anasayfa /  Popüler

#TurkishStudentsLivesMatters ne demek?

#TurkishStudentsLivesMatters etiketi bugün Twitter'da Türkiye ve dünya listesine girmeyi başardı. Peki Turkish student lives matter ne anlama geliyor? Turkish student lives matter ne demek? #TurkishStudentsLivesMatters neden gündem oldu?

Abone ol
Abone ol 25 Şubat 2021 16:52

#TurkishStudentsLivesMatters etiketi bugün Twitter'da Türkiye ve dünya listesine girmeyi başardı. Peki Turkish Students Lives Matters ne anlama geliyor? Turkish Students Lives Matters ne demek? #TurkishStudentsLivesMatters neden gündem oldu?

Turkish Students Lives Matters ne demek?
Turkish Students Lives Matters öğrencilerin yaşamları önemlidir anlamına geliyor. #TurkishStudentsLivesMatters etiketinin gündeme girme sebebi ise birçok kişi tarafından merak ediliyor. #TurkishStudentsLivesMatters etiketi öğrenciler tarafından sınavların iptal edilmesi için gündeme getirildi.

TurkishStudentsLivesMatters neden gündem oldu?
Özellikle eğitimin online olması fakat sınavların yüz yüze olmasına tepki gösteren binlerce öğrenci devlet yetkililerine seslerini duyurmak için sosyal medya üzerinden #TurkishStudentsLivesMatters etiketi ile bir kampanya başlattı. Kampanya şu an Türkiye ve dünya sıralamalarında gittikçe yukarılara çıkmaya başladı.

Yorumlar