2018 Yılı Subay ve Astsubay Alım İlanı Yayımladı

Türk Silahlı Kuvvetleri yayımladığı ilana göre bünyesine 2018 sene için Subay alımı ve Astsubay alımı yapacağını belirtti. 

2018 Yılı Subay ve Astsubay Alım İlanı Yayımladı

Yayımlanmış olan ilana göre Türk Silahlı Kuvvetleri ( TSK ) bünyesindeki eksikliği gidermek için başvuru kılavuzu yayımladı. 

Yayımlanan kılavuzlara göre Türk Silahlı Kuvvetleri 2018 sene için Dış Kaynaktan Muvazzaf Subauy adayı temini ve Muvazzaf Astsubay Adayı Temini yapacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türk Silahlı Kuvvetleri yayımladığı başvuru kılavuzuna göre adaylardan bazı nitelikler aranır. Buna göre adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, her ne sebeple olursa olsun askeri okullar ile ilişkisi kesilmemiş olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşvi araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Terör örgütleri ile alakası bulunmamak, Sağlık açısından herhangi bir sağlık sorunu olmamak, gibi nitelikler aranır. 

Ayrıca adayladan bu bağlamda Subay ve Astsubaylık için özel niteliklerde aranmaktadır. Buna göre KPSS Şartı, Eğitim Şartı ve Yaş şartı gibi kriterleride taşıyan adaylar başvuru yapabilirler.

KPSS ŞARTI 

Muvazzaf Subaylığa başvuru yapacak adaylardan, 2017 veya 2018 senelerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekir.

Muvazzaf Astsubaylığa başvuru yapaca kadaylardan ise, Ön Lisans mezunları için 2017 veya 2018 senelerinde yapılan sınavdan KPSSP93 puan türünden ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekemktedir.

YAŞ VE EĞİTİM ŞARTI

Adaylardan bu bağlamda, Astsubaylığa başvuru yapacaklardan, Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak şartı aranacak. Ön Lisans Mezunları için 25 yaşını doldurmamış olmak ve Lisans mezunları için 27 yaşını doldurmamış olmaları gerekir.

Subaylık için ise, Lisans mezunu ve Üstlisans mezunu olanlar başvuru yapabilecek. Buna göre Lisans seviyesinde mezun olanlardan 27 ve Üstlisans mezunu olanlar için 32 ve Uzmanlık eğitimi almış olanlar için ise 35 yaşını doldurmamış olmak şartlar aranacak.

BAŞVURULAR

Söz konusu olan Muvazzaf Subay ve Astsubay alım ilanına balvuru yapacak adaylar başvurularına bugün itibari ile başlayabilirler.  Buna göre başvurular en geç 22 Kasım 2018 tarihine kadar devam edecek olup en geç saat 23:59 a kadar yapılacaktır. 

Başvurular ise, https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak çevrimiçi (online) olarak yapacaklardır. Şahsen, posta kanalı ile, dilekçe ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

İlanları detaylı bir şekilde aşağıdaki bağlantılardan inceleyebilirsiniz.

Muvazzaf Subay Alımı İlanı için tıklayınız

BAŞVURU EKRANI

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 21:02

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER