Anasayfa /  Dünya

Trump, Twitter hesabının tekrar açılması için mahkemeye başvurdu

ABD'de Ocak ayında gerçekleşen kongre olaylarında yaptığı paylaşımlar nedeniyle sosyal medyada hesapları askıya alınan eski ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabının tekrar açılması için mahkemeye başvurdu.

Abone ol
Abone ol 02 Ekim 2021 21:55

Sosyal medya platformları Twitter, YouTube ve Facebook, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın kişisel hesaplarını 6 Ocak'ta Kongre olaylarına katkıda bulunduğu ve 2020 başkanlık seçiminde usulsüzlük yapıldığı iddiaları nedeniyle kalıcı olarak askıya almıştı.

HESABINI TEKRAR AÇTIRMAK İÇİN MAHKEMEYE BAŞVURDU
Trump, Twitter'in kapatılan hesabını açması için federal mahkemeye başvurdu. ABD medyasında yer alan haberlerde, Trump'ın avukatlarının, Florida'daki federal mahkemede Twitter ve Üst Yöneticisi Jack Dorsey'e karşı ihtiyati tedbir davası açtığı ifade edildi.

"KONGRE ÜYELERİNİN ZORLAMASIYLA KAPATILDI"
Dava dilekçesinde, Twitter'ın Trump'ın hesabını Kongre üyelerinin zorlaması nedeniyle kapattığı savunularak, "Bu ülkede siyasi söylemi kontrol etmek için tarihte eşi görülmemiş ve demokratik tartışmaya yönelik son derece tehlikeli bir şekilde güç kullanıldı." ifadesine yer verildi.

TALİBAN'IN HESABININ AKTİF OLMASINI ÖRNEK GÖSTERDİ
Twitter'ın kapatma kurallarını seçici şekilde uyguladığı belirtilen dilekçede, buna örnek olarak Afganistan'daki Taliban yönetiminin aktif olarak kullandığı hesap gösterildi.

Etiketler Twitter Trump
Yorumlar