Anasayfa /  Yaşam

TRT’nin duayen spikeri hayatını kaybetti

TRT'nin duayen spikeri ve programcısı Tamer Karaboğalı 82 yaşında hayatını kaybetti.

Abone ol
Abone ol 03 Aralık 2021 12:53

TRT'nin duayen spikeri ve programcısı Tamer Karaboğalı 82 yaşında hayatını kaybetti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi, Sürekli Basın Kartı sahibi Tamer Karaboğalı 2 Aralık 2021 Perşembe günü vefat etti.

Medyaradar’da yer alan habere göre, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Tamer Karaboğalı’nın ölümünün ardından bir mesaj yayınladı.

TGC’nin mesajında, “Değerli meslektaşımız TRT emekli spiker ve programcılarından Tamer Karaboğalı’yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Karaboğalı’nın ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, başsağlığı ve sabır diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Tamer Karaboğalı’nın cenazesi 3 Aralık 2021 Cuma günü ikindi namazının ardından Şakirin Camisi’nden alınarak Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecektir.

TAMER KARABOĞALI KİMDİR?

1939 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Yüksek İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Mesleğe 1970 yılında TRT’de spiker olarak başladı. Aynı kurumda programcı olarak çalışmalarını sürdürdü. Çok sayıda mesleki ödül sahibi olan Karaboğalı Sürekli Basın Kartı taşıyordu. Evli, bir çocuk babasıydı.

Yorumlar