Anasayfa /  Foto Galeri

TOKİ başvuruları ne zaman başlayacak? İşte ucuz konut projesinde başvuru detayları

Türkiye'de 81 ili kapsayan TOKİ sosyal konut projesi uygun ödeme koşullarıyla ilgililere sunulacak. Vatandaşlar TOKİ başvuru şartları ve başvuru tarihleri konusunu araştırmaya başladı. Peki, TOKİ başvuruları ne zaman başlıyor, hangi tarihte? İşte, TOKİ ucuz konut projesi hakkında tüm merak edilenler…

TOKİ başvuruları ne zaman başlayacak? İşte ucuz konut projesinde başvuru detayları - Sayfa 1

Dar gelirli vatandaşlara konut imkanı sağlayacak olan TOKİ sosyal konut projesinde son durum gelişmeleri, birçok kişi tarafından yakından takip ediliyor. Peki TOKİ sosyal konut başvuruları ne zaman başlıyor, ucuz konut projesine kimler başvuru yapabilir? İşte konuya ilişkin merak edilen soruların yanıtı...

TOKİ başvuruları ne zaman başlayacak? İşte ucuz konut projesinde başvuru detayları - Sayfa 2

TOKİ BAŞVURULARI BAŞLADI MI?

TOKİ sosyal konut projesi başvuru şartları ve tarihleri merak ediliyor. Vatandaşların başvuruda bulunacakları proje için detayların belli olacağı tarih açıklandı.

İşte, son durum...

TOKİ başvuruları ne zaman başlayacak? İşte ucuz konut projesinde başvuru detayları - Sayfa 3

Projenin detayları, 13 Eylül 2022 Salı günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde açıklanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada projenin 250 bin konut, 100 bin altyapılı konut arsası içerdiğini söyledi.

81 ilde yapılacak ucuz konutlarda emekli, genç, engelli vatandaşlar için ek kontenjan ayrılacak. Vatandaşlar, yüzde 10 peşinatla, 20 yıl vadeyle ev sahibi olabilecek. Taksit miktarı da asgari ücretli çalışanların ödeme imkânına göre belirlenecek.

TOKİ başvuruları ne zaman başlayacak? İşte ucuz konut projesinde başvuru detayları - Sayfa 4

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, projeyle ilgili şu bilgileri verdi:

"Proje kapsamında İstanbul'da geliri 16 bin, diğer illerde ise 14 bin liranın altında olanlar ev sahibi olabilmek için TOKİ'ye başvuru yapabilecek. 30 yaş altı gençlere yaklaşık yüzde 20 kontenjan ayrılacak. Yaş skalası ve bir oran belirleyeceğiz. Diyelim ki konut projesine giremediniz, arsaya başvurup kendi evinizi de yapabileceksiniz. Yeni evliler diye bir kategori olmayacak, onlardan kastımız gençler. 240 aya kadar da vade imkanı olacak."