Anasayfa /  Foto Galeri

Tofaş Şahin ile istanbul'dan kuzey kutbu'na gitti!

Modern arabalarla motosikletlerle kutuplara giden Türkleri görmüştük ama Tofaş ile gidenini hiç duymamıştık. Şevket Sahtiyan isimli genç 21 günde Tofaş Şahin ile 20 Avrupa şehrini geçti Kuzey Kutbu'na gidip İstanbul'a geri döndü.

Tofaş Şahin ile istanbul'dan kuzey kutbu'na gitti! - Sayfa 1

Otomobil tutkunu Etem Sayın'ın “Sekiz Silindir” adlı Youtube kanalı sıra dışı araba hikayelerine yer vermeye devam ediyor. Sayın, bu kez Kuzey Kutbu dairesinde yer alan Norveç'in en kuzey ucuna Tofaş ile giden ilk Türk şoföre yer verdi.

Tofaş Şahin ile istanbul'dan kuzey kutbu'na gitti! - Sayfa 2

2010 yılında Almanya'da Türkiye'ye kesin dönüş yapan gurbetçi ailenin çocuğu olan Şevket Sahtiyan, hayat defterine ömrü boyunca unutamayacağı bir anı ekledi.

Tofaş Şahin ile istanbul'dan kuzey kutbu'na gitti! - Sayfa 3

İstanbul'dan yola çıktı 20 Avrupa şehri gezdi. Avrupa'nın Kuzey burnu Nordkapp'a ulaşıp İstanbul'a geri 21 gün sonra geri döndü. Sınırları zorlayıp 13-14 günü fiziksel olarak yolda geçti. Tam 14 bin kilometre yol yaptı.

Tofaş Şahin ile istanbul'dan kuzey kutbu'na gitti! - Sayfa 4

Beyaz gelin ile 14 bin kilometre yol

Gündelik olarak ikisi Mercedes olan üç lüks 3 arabası var Sahtiyan'ın. Onları bırakıp deli cesaretiyle sınırları zorladı, “beyaz gelin” dediği Tofaş ile kimsenin yapmadığını yaptı.