Anasayfa /  Teknoloji

Tesla uygun fiyatlı Model 3'ü satışa çıkardı!

Elon Musk sözünü tuttu ucuz Tesla'yı satışa sundu. Yeni Tesla'nın fiyatı 35 bin dolar olurken Musk, araç satışlarında ilk olacak bir yöntemi de hayata geçirdi.

Abone ol
Abone ol 01 Mart 2019 13:47

Elon Musk'ın sözünü verdiği 35 bin dolar fiyat etiketine sahip 'ucuz' Tesla ortaya çıktı.Model 3 versiyonunun sadeleştirilmiş versiyonu olan yeni Tesla'da diğerlerinden farklı olarak tek motoru var. Ayrıca Tesla'nın ani bir kararlar tüm perakende satış noktalarını kapatacağını ve bütün modellerin internetten satılacağını da duyurdu.Menzili 355 kilometreTesla, merakla beklenen ekonomi sınıfı Model 3 aracını satışa sundu ve ön sipariş almaya başladı.

Elektrikli otomobil şirketinin kurucusu Elon Musk'ın sözünü verdiği 35 bin dolarlık Model 3 versiyonu ortalama 355 kilometre menzile sahip olacak ve 50 bin doların üzerindeki bir üst segmentten farklı olarak iki değil tek motor içeriyor. Biraz daha pahalısı 43 bin dolarStandart iç mekanla gelecek araçta yine standart harita ve navigasyon kiti bulunuyor ancak siyah olmak üzere sadece tek renk seçeneği sunuluyor.

En ucuz farklı renk seçeneği ise 1500 dolardan başlıyor. Daha ayrıcalıklı bir iç mekan isteyenler opsiyonel unsurlarla 43 bin dolara varan fiyatları gözden çıkarmak zorunda.Amaç dükkan masrafından kurtulmakElon Musk, basın mensuplarına yaptığı açıklamada söz konusu satış noktalarının kapatılacak olmasının milyonlarca dolarlık tasarruf anlamına geldiğini ve Model 3'ün 35 bin dolara satılabilmesine olanak tanıdığını belirtti. 


Yorumlar