Anasayfa /  Politika

Temelli'den ilginç seçim çıkışı: Erdoğan bana 'Sezai kardeşim' diyecek

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Seçim süreci bir hafta daha uzasa Erdoğan bana 'Sezai Kardeşim' diyecek" ifadelerini kullandı.

Abone ol
Abone ol 30 Mart 2019 19:41

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Seçim süreci bir hafta daha uzasa Erdoğan bana 'Sezai Kardeşim' diyecek" ifadelerini kullandı.

Son seçim mitingini Şırnak'ta yapan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Tuzla mitingindeki "HDP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum" sözlerini hatırlatarak "İddia ediyorum bu seçim bir hafta sonra olsun, bu bana 'Sezai Kardeşim' demeye başlar" diye konuştu.

"Türkiye'yi demokrasi, barış seçeneğine kavuşturduk"

Seçmeni sandığa gitmeye ve oyuna sahip çıkmaya çağıran Temelli, sözlerine şöyle devam etti:

Türkiye'nin her yerini bir seçeneğe de kavuşturduk. Demokrasi, barış seçeneğine kavuşturduk. Tek başımıza iktidara gelemiyorsak, AKP-MHP bloğunun karşısında demokrasi güçleri iktidara gelsin diye demokrasi güçlerine güç katacağız. AKP-MHP bloğunu gerileteceğiz. O yüzden yarın Türkiye’nin her yerinde HDP’liler Şırnak’ta oy kullanır gibi Cizre’de, Amed’te, Van’da, Kars’ta oy kullanır gibi İstanbul, Antalya, Adana ve Ankara’da oy kullanacak. Hiç öyle bunların kara propagandası bize tesir etmez. Biz ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Yarın Türkiye’nin her yerinde oyumuza irademize sahip çıkıyoruz.


Yorumlar