Türk Telekom da AKK (Adil Kullanım Kotası) artık kalkıyor

Türk Telekom da diğer internet seervis sağlayıcılarının izinden gitmeye başladı. Diğer internet servis sağlayıcılar da olduğu gibi Türk Telekom da internet paketlerinde AKK yani Adil Kullanım Kotası'nı 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren kaldıracağını açıkladı.

Türk Telekom da AKK (Adil Kullanım Kotası) artık kalkıyor

Paketler artık kotasız olarak kullanılacak.

BTK yani Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yapılan düzenleme sonrasında 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren internet paketlerinde AKK, Adil Kullanım Kotası kaldırılıyor. Birçok internet servis sağlayıcının yaptığı gibi Türkiye'nin en büyük internet altyapısına sahip olan şirketi Türk Telekom da AKK'yı 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren kaldıracağını açıkladı. 

Türk Telekom da AKK'yı kaldırıyor

Bugün İstanbul'da düzenlenen bir basın toplantısı ile duyurulan yeni düzenleme ile Türk Telekom aboneleri ek bir ödeme yapmadan yeni yıldan itibaren paketlerini kotasız olarak kullanmaya başlayacaklar. 

Basın toplantısında konuşan Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, abonelerine yılbaşından itibaren kotasız internet hizmeti vereceklerinin müjdesini verdi. 

AKK nedir?

Uzun yıllardır internet paketlerinde bulunan bir kota sistemi olan AKK yani Adil Kullanım Kotası, gelişen teknoloji, büyüyen dosya boyutları yüzünden çağdışı kalmaya başlamıştı. Bu konuda adım atan sektörü düzenleyen kurum BTK, 1 Ocak 2019'dan itibaren bütün internet servis sağlayıcılarlar için kotayı kaldıracağını açıklamıştı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 16:23

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER