Sony'den büyük indirim! Playstation Classic'in fiyatı yarı yarıya düştü!

24 yıl aradan sonra çıkartılan ve büyük umutlar beslenen Sony'in eski efsanesi Playstation Classic, dev indirime girdi. Yenilenerek tekrardan satışa sunulan oyun, çıkış tarihinden 2 ay sonra yüzde elli indirime girdi. İşte detaylar...

Sony'den büyük indirim! Playstation Classic'in fiyatı yarı yarıya düştü!

Geçtiğimiz aylarda Playstation Classic ismini verdiği konsolunu duyuran Sony, eski efsanesini tekrar hayata döndürmüştü. Büyük umutlarla çıkarılan konsolda beklenen satış sağlanamayınca fiyatında indirime gidildi.  

İlk Playstation sürümünü Playstation Classic ile canlandırmayı hedefleyen Sony hayal kırıklığına uğradı. Aralık ayındaki tanıtımının ardından 100 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulan konsol geçtiğimiz günlerde 60 dolara kadar inmişti. Şimdi ise bazı ABD'li mağazalarda 40 dolara satıldığı görüldü. 

Ülkemize ilk olarak 800 TL'lik fiyatla giriş yapan Playstation Classic, 2 aylık gibi bir süre ardından 450 TL'ye kadar düştü. Satış rakamlarının böylesine az olması oyun sayısındaki çeşitsizlik ve emülasyon problemleri gibi nedenlerden kaynaklandığı öngörülüyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 20:31

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER