Google Asistan 'Sesli Dijital Asistan' nedir, nasıl kullanılır?

Google Asistan, tıpkı iPhone ve iPad'lerdeki Siri veya Microsoft'un Cortana'sı gibi bir sesli dijital asistan. Android ve iOS platformlarında kullanılabilen ve kullanıcıların cihazlarında halihazırda yüklü olan Google Asistan'a siz bir şey soruyorsunuz, o da size yanıtını en hızlı şekilde veriyor. Peki Google Asistan'ı etkili şekilde nasıl kullanabilirsiniz?

Google Asistan 'Sesli Dijital Asistan' nedir, nasıl kullanılır?

Google Asistan, 'OK Google' diye telefonunuza seslendiğinizde kullanıma girebileceği gibi Android telefonlarda ana sayfa düğmesine basılı tutmanız halinde de bu uygulamayı açabilirsiniz. Google Asistan'la yazışarak konuşabileceğiniz gibi konuşarak da iletişim kurabilmek mümkün.

Görevleri Yönetin

Kısa mesaj gönderin, hatırlatıcı ayarlayın, pil tasarrufunu açın veya e-postalarınızda arama yapın.

Gününüzü Planlayın

Uçuşunuzun durumunu kontrol edin, akşam yemeği rezervasyonu yapın, gideceğiniz filmin başlangıç saatine bakın, yolunuzun üzerinde bir kafe bulun.

Müzik Dinleyin

Favori şarkılarınızı veya podcast'lerinizi dinleyin.

Anılarınızı Biriktirin

Fotoğraflarınızı kolayca bulun.

Sorularınıza Yanıt Bulun

Hava durumu, trafik, finans, çeviri ve spor dahil her konuda güncel yanıtlar alın.

Güvende ve kontrolünüzde

Google Asistanınızla ne paylaşacağınıza siz karar verirsiniz. Asistanınızdan diğer hizmetlerden yardım almasını isteseniz bile paylaştığınız bilgiler sizin kontrolünüzde olur. Asistanınızla geçmiş sohbetlerinizi istediğiniz zaman kolayca yönetebilir veya silebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 17:20

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER