Bir devir kapandı! Sınırsız internet artık cep telefonlarında!

Sınırsız internet dönemi başladı. Küba'da bu haftadan itibaren cep telefonları için sınırsız internet erişimi hizmeti verilmeye başlanıyor. İşte detaylar!

Bir devir kapandı! Sınırsız internet artık cep telefonlarında!

Elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlar için sınırsız internet dönemi başlıyor!

Küba'da bu haftadan itibaren cep telefonları için sınırsız internet erişimi hizmeti verilmeye başlanıyor. 

Komünist ülkede devlete ait telekom tekeli ETECSA Başkanı Mayra Arevich, ulusal televizyon kanalında yaptığı açıklamada, Kübalıların yarın ilk kez sınırsız internet ve 3G hizmetiyle tanışacağını söyledi. 

Kararla Küba, dünyada sınırsız internet erişimine sahip son ülkelerden biri oldu. Küba vatandaşları, cep telefonlarından sadece devletin denetimindeki e-posta adreslerine giriş yapabiliyorlardı. 

Ada ülkesi, geçen yıl ev internetine izin vermiş, parklar ve meydanlarda yüzlerce kablosuz internet (Wi-Fi) bağlantı noktaları açılmıştı.

Cep telefonları için sınırsız internet dönemi!

Yeni sınırsız internet hizmetinin, megabayt başına 10 sent tutacağı, 7 dolarlık 600 megabayttan 30 dolarlık 4 cigabayta kadar değişen paketler halinde satılacağı belirtildi.

Küresel standartlara uygun bu fiyatların, aylık gelirleri ortalama 30 dolar olan Kübalılar için ulaşılması zor olduğuna işaret edildi. Açıkçası vatandaşlara mobil üzerinden sınırsız internet erişimine izin verilmesi Küba adına önemli bir adım. 

Bu konuda ileride daha farklı adımlar görür müyüz Küba'dan bilmiyoruz ancak gelişmekte olan bir ülke adına farklı adımlar attıkları bir gerçek. 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 16:18

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER