Anasayfa /  Foto Galeri

T.C. kimlik numarası sonu 0, 2, 4, 6, 8 olanlara 1 yıl boyunca geri ödemesiz para müjdesi!

Devlet ihtiyaç sahiplerine para desteği vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Aile Bakanlığı yapmış olduğu açıklamasında ihtiyaç sahibi ailelere 450, 550 ve 600 TL ödeme yapılacağını duyurmuştu. 12 ay boyunca ödenecek olan Aile Destek Paketi’ne başvuruların nasıl ve ne zaman yapılacağı da merak konusu oldu. İşte detaylar..

T.C. kimlik numarası sonu 0, 2, 4, 6, 8 olanlara 1 yıl boyunca geri ödemesiz para müjdesi! - Sayfa 1

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, önemli bir açıklamada bulundu. Yanık, Aile Destek Programı hakkında merak edilenleri aktardı. Çalışan ve emekli vatandaşların da bu destekten yararlanabileceklerini söyledi.

T.C. kimlik numarası sonu 0, 2, 4, 6, 8 olanlara 1 yıl boyunca geri ödemesiz para müjdesi! - Sayfa 2

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Aile Destek Paketi’ne başvuruda bulunmak isteyenler başvuruların nasıl yapılacağını merak ediyor. İhtiyaç sahibi ailelere sırası ile 450, 550 ve 600 TL’lik ödemeler yapılacak. Başvurular T.C. kimlik numarası ile e-Devlet üzerinden yapılacak.

T.C. kimlik numarası sonu 0, 2, 4, 6, 8 olanlara 1 yıl boyunca geri ödemesiz para müjdesi! - Sayfa 3

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU ŞARTLARI

Aile Destek Programına başvuru şartları ise şöyle sıralandı:

-Türk vatandaşı olmaması,

-Mavi Kart sahibi olması,

-Hanesinde kamu işçisi, memur, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

-Yerleşim adresinin yurt dışında olması,

-Kişinin 18 yaşından küçük olması,

-Ayrıca destekten yararlanabilmek için hanedeki kişi başına gelirin net asgari ücretin 3’te 1’inden yani 1.833 liradan az olması gerekiyor. 4 kişilik bir ailede 7 bin 300 liranın altında gelir varsa destekten yararlanılabilir