Anasayfa /  Foto Galeri

Tarım ve Orman Bakanlığı hileli gıdaların listesini tek tek açıkladı

Tarım ve Orman Bakanlığı ürünlerinde taktlit ve tağşiş yaptığı tespit edilen firmaların isimlerini açıkladı. Listede 91 firmadan 113 parti ürün yer aldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı hileli gıdaların listesini tek tek açıkladı - Sayfa 1

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 91 firmaya ait 113 parti ürünü "ifşa etti."

Tarım ve Orman Bakanlığı hileli gıdaların listesini tek tek açıkladı - Sayfa 2

Bakan Pakdemirli konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Ülkemizde gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetlerini Bakanlık olarak büyük bir titizlikle yürütüyoruz

Tarım ve Orman Bakanlığı hileli gıdaların listesini tek tek açıkladı - Sayfa 3

Her zaman söylediğim gibi en etkin denetimci vatandaşımızdır. Söz konusu uygunsuzlukların tespit edilmesinde; Bakanlığımızca yürütülen denetimlerin yanında, tüketiciler tarafından yapılan ihbar, şikâyet, CİMER ve Alo 174 Gıda Hattı başvuruları neticesinde gerçekleştirilen denetimlerin de büyük payı olduğu açıktır.

Tarım ve Orman Bakanlığı hileli gıdaların listesini tek tek açıkladı - Sayfa 4

Bu bakımdan tüketicilerin bu başvurularını sürdürmeleri, halkımızın sağlığının korunması yönündeki çalışmalarımız için büyük önem taşımaktadır. Bir usulsüzlük gördükleri anda vatandaşlarımızın Alo 174 Gıda İhbar Hattı ve 0501 174 0 174 numaralı WhatsApp Gıda İhbar Hattı aracılığı ile bize ulaşmalarını, şikayetlerini iletmelerini rica ediyorum.