Anasayfa /  Foto Galeri

Tam bir bağışıklık deposu! Evinizden eksit etmeyin

Kış aylarının sertleşmesiyle birlikte birçok vatandaşın bağışıklık sistemi de güçsüzleşti. Ancak bağışıklık sistemini diri tutmanın birçok yolu var. Bu yollardan biri de doğal antioksidan olarak bilinen sirke tüketmek. Kan basıncını düşürmesiyle de bilinen sirke, bağışıklık sisteminin ayakta kalmasına büyük katkı sağlıyor.

Tam bir bağışıklık deposu! Evinizden eksit etmeyin - Sayfa 1

İnsanın var olması için temel yaşam alanlarından biri olan doğa, sadece döngüsünü sağlamasıyla insana fayda sağlamıyor.

Tam bir bağışıklık deposu! Evinizden eksit etmeyin - Sayfa 2

 Ayrıca bünyesinden çıkardığı mucizevi besinlerle de insana çok önemli katkılar sağlıyor. İşte bu besinlerden biri de özellikle kış aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alan sirke. Hem temizleyici hem de besleyici özelliği olan sirke, bağışıklık sistemine de büyük katkılar sağlıyor.

Tam bir bağışıklık deposu! Evinizden eksit etmeyin - Sayfa 3

ELMA, ARMUT, ÜZÜM VE BALDAN ELDE EDİLEBİLİYOR

Sirke binlerce yıldır gıda koruyucusu ve baharat olarak kullanılır. Elma, armut, üzüm, çilek ve benzeri meyveler ile akçaağaç şurubu, melas, bal, hindistan cevizi, patates, pancar, peynir altı suyu, malt, tahıl gibi mayalanabilir karbonhidrat içeren her üründen sirke elde etmek mümkündür.

Tam bir bağışıklık deposu! Evinizden eksit etmeyin - Sayfa 4

HAM VE EKŞİ ELMALAR TERCİH EDİLİYOR

Elma sirkesi açık sarı renkli, asiditesi yüksek olmayan ve genellikle sofralarda sık tercih edilen bir sirkedir. Sirke üretimi için en ideal elma türü şeker içeriği yüksek kış elmaları iken sirke üretimi için tercih edilmemesi gereken elma türü ise ham ve ekşi elmalardır.