Anasayfa /  Foto Galeri

Taksici'den insanlık dersi! Unutulan çantada bozuk para var sandı 2.5 kilo altın çıktı

İzmir'in Karabağlar ilçesinde taksicilik yapan Murat Yavuz (37), aracında unutulan, içinde, piyasa değeri yaklaşık 1 milyon 250 bin lira olan altın bulunan çantayı sahibine teslim etti.

Taksici'den insanlık dersi! Unutulan çantada bozuk para var sandı 2.5 kilo altın çıktı - Sayfa 1

Evli ve 2 çocuk babası taksi şoförü Murat Yavuz, 27 Ağustos Perşembe günü saat 19.30 sıralarında, Çankaya Gazi Osmanpaşa Bulvarı'ndan müşteri aldı. Bornova'ya gitmek istediğini söyleyen müşteri, istediği yere geldiğinde ücretini ödeyerek araçtan indi. İnen müşterinin ardından koltukta duran çantayı fark eden Yavuz, içini açtığında altın olduğunu gördü.

Taksici'den insanlık dersi! Unutulan çantada bozuk para var sandı 2.5 kilo altın çıktı - Sayfa 2

Bunun üzerine Yavuz, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası'nı arayarak durumu bildirdi. Odadakiler çantasını unutan vatandaşı buldu. Taksi şoförü Yavuz altın dolu çantayı sahibine teslim etti. O anlar durağın güvenlik kameralarına da yansıdı. Görüntülerde çantanın sahibinin geldikten sonra altınları sayarak teslim aldığı görülüyor.

Taksici'den insanlık dersi! Unutulan çantada bozuk para var sandı 2.5 kilo altın çıktı - Sayfa 3

Unutulan çantanın içinde piyasa değerinin 1 milyon 250 bin lira olan yaklaşık 2,5 kilogram altın olduğu belirtildi. Çantanın sahibinin Yavuz'a teşekkür olarak 400 lira ile bir de yarım altın verdiği belirtildi. Altın dolu çantayı sahibine teslim eden taksi şoförüne, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası tarafından da plaket verildi.

Taksici'den insanlık dersi! Unutulan çantada bozuk para var sandı 2.5 kilo altın çıktı - Sayfa 4

'BOZUK PARA VAR ZANNETTİM'

Yaşanan olayı anlatan taksi şoförü Murat Yavuz, "Yolcuyu bıraktıktan sonra unutulan çantayı fark ettim. Bir gözü kilitliydi ve oldukça ağırdı. Çantayı elime aldığımda altın olabileceğini tahmin etmemiştim ve bozuk para var zannettim. Başka bir şeye de pek ihtimal vermedim. Merak ederek içini açtığımda altın dolu olduğunu gördüm.