Anasayfa /  Medya

Survivor Yusuf Karakaya kimdir?

Survivor 2019'da Türk finalistler Seda ve Yusuf oldu. Survivor 2019 oylamalar sonucu kazanan Yusuf Karakaya oldu. Peki Survivor 2019 Yusuf Karakaya kimdir? Survivor Yusuf Karakaya nerelidir? Survivor Yusuf Karakaya kaç yaşında? Survivor Yusuf Karakaya ne iş yapıyor? İşte Yusuf Karakaya hakkında merak edilen ayrıntılar...

Abone ol
Abone ol 02 Temmuz 2019 01:15

25 yaşındaki Yusuf, Hikmet’ten sonra performans olarak diğer erkek yarışmacılardan daha iyi bir performans sergiledi. Yusuf'un Survor 2019 maacerası finale kadar geldi.Ve finalde Türk halkının oylaması sonucu kazanan Yusuf Karakaya oldu.

yusuf karakaya ile ilgili görsel sonucu

Yusuf Karakaya kimdir?

2 Ekim 1994 Elazığ doğumlu Yusuf Karakaya, 14 yaşına kadar Elazığ'da yaşadı. Arkadaşının antrenmana çağırması sonucu kick boks ile tanıştı. Ailesi sporun çok gelecek getireceğini düşünmediği için kendisini başta desteklemedi; ama o hayallerinin peşinden gitmeye karar verdi. İnternetten takip ettiği bir kulüp vardı, ailesinden habersiz Antalya'ya gitti. Kulübün kapılarını ona açtılar, antrenörü kendisine büyük destek oldu. Salonda yatıp bütün gün antrenman yapıyordu, ilk girdiği Türkiye Şampiyonası'nda madalya kazandı. Daha sonra amatörde Türkiye geneli ve uluslararası birçok başarı yakaladı.

yusuf karakaya ile ilgili görsel sonucu

18-19 yaşlarında artık bu işi profesyonel olarak yapması gerektiğini düşünmeye başladı, biletini aldı ve Tayland'a gitti. Hazır değildi ama para kazanması gerekiyordu, dövüşmeyi kabul etti. O bölgenin kemeri için Amerikalı rakibiyle maça çıktı. 4. rauntta rakibini nakavt ederek kazandı. Tayland'ın en büyük dövüş kulübü kendisine sponsor oldu. Tayland'ın en büyük 3 organizasyonuna çıktı ve nakavtla şampiyon oldu, kral ve kraliçe kupalarını kazandı. 1.5 yıl Tayland'da kaldıktan sonra Türkiye'den maç teklifi geldi. Zamanın en büyük dövüşçüsü Nieky Holzken ile dövüşmek için maça çıktı; ancak burnu kırıldı ve doktor kararı ile maç bitti. Sakatlığı çok uzun sürdü, 1.5 yılı hastanede 6 ameliyat ile geçti. 6 ay önce yeniden dövüşe başladı. Slovak rakibini 2 rauntta nakavt etti ve kazandı. Antrenmanlarına aktif olarak devam ediyor. En büyük hedefi birgün UFC'de Türk bayrağını dalgalandırmak.

yusuf karakaya ile ilgili görsel sonucu


Yorumlar