Anasayfa /  Politika

Süleyman Soylu'nun telefonlarını dinlediğini iddia etti

T24 yazarı Tolga Şardan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun telefonlarını dinlediğini iddia ederek, "Yeter artık, telefonlarımı dinleme" ifadelerini kullandı.

Abone ol
Abone ol 04 Haziran 2021 18:32

T24 yazarı Tolga Şardan, son dönemde organize suç örgütü liderliğiyle ilgili hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker'in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik ifadelerini değerlendiren yazısında çok konuşulacak ifadeler kullandı.

"İçişleri Bakanı Soylu'ya küçük bir tavsiyem olsun" diyen Şardan şunları kaydetti: 

"Büyüteç'te kendisi hakkında yayımlanan her yazıdan sonra, bu satırların yazarının telefonlarına baktırması, HTS'lerini inceletmesi uygulamasından vazgeçmesini öneririm.

Eğer bu inceleme sonuçları bilgisi dışında kendisine getiriliyorsa da, getirenlere getirmemelerini tembihlesin.

"DOLAYISIYLA GÜN GELİR..."
Zira FETÖ'nün etkin olduğu dönemde yine benzer biçimde bu satırların yazarının telefonlarını yasadışı olarak dinleyen FETÖ'cü polisler, Ankara'daki telekulak davasının duruşmalarında müşteki olmamla birlikte kendilerine talimat verenleri hemen ifşa ettiler.

FETÖ'cü polisler talimatın bizzat dönemin Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar tarafından verildiğini itiraf ettiler. Bu itiraf sonrasında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Suçlarla Mücadele Bürosu'nca Kılıçlar hakkında adli soruşturma başlatıldı. Halen soruşturma devam ediyor!

Dolayısıyla gün gelir bu satırların yazarına yönelik yapılacak yasa dışı işlemlerin son adresi yine Ankara Adliyesi olur."

Etiketler Süleyman Soylu
Yorumlar