Anasayfa /  Politika

Süleyman Soylu: Ana vatanı Türkiye değildir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Dünyaca bilinen önemli hiçbir uyuşturucu maddenin ana üreticisi Türkiye değildir. Hiçbir uluslararası raporda böyle bir kayda rastlayamazsınız. Ne sentetik uyuşturucunun ne esrarın eroinin, kokainin ana vatanı Türkiye değildir" dedi. Bakan Soylu, Türkiye'de uyuşturucu satıcılığı yapanların sayısını açıkladı.

Abone ol
Abone ol 03 Temmuz 2021 19:34

İçişleri Bakanı Soylu, Kırıkkale'de Huzur Köy Bağımlılıkla Mücadele Merkezi'nde düzenlenen 'En İyi Narkotik Polisi Anne ve STK Buluşmaları'na katıldı. Bakan Soylu, bu neslin darbeleri, ekonomik saldırıları gördüğünü belirtti.


Bakan Soylu, "Türkiye'nin her tarafını teröre bulaştırılmak istiyorlar. İnançlarımızla, değerlerimizle, kültürümüzle, örfümüzle ve adetimizle bizi sınamak istediler. Biz bunun hepsini yaşadık. Ne yapalım? Bizden sonraki nesiller bu sıkıntıları yaşasın diye bırakalım mı?" dedi.

Bakan Soylu, "Eğer biz şu neslin yaşadıklarını yeniden onlara tecrübe ettirmek istiyorsak, elbette ki bırakalım, istediklerini yapsınlar. Ama 21'inci asırdan önce elde ettiğimiz tüm tecrübe ve kazanımlarla birlikte bambaşka bir yolculuğa başladık. İşte onlardan, oralardan daha farklı yapmalıyız. Eğer daha farklı yapmaz ve rutine ayak uydurursak, aynı musibet, bela, tezgah ve oyunlarla hep beraber karşı karşıya kalırız" ifadelerini kullandı.

 Bakan Soylu, uyuşturucu ile mücadeleyi bırakmayacaklarını kaydederek, şunları söyledi: Bakın, uyuşturucu meselesi Türkiye'ye iki farklı kanaldan zarar vermektedir. Birincisi gençlerimizi zehirliyor, ikincisi PKK terör örgütü başta olmak üzere tüm suç örgütlerini besliyor. Göçmen kaçakçılığının uyuşturucuyla ilgisi var."

"Terör örgütlerinin ilgisi var. Mafyatik yapıların, suç örgütlerinin bu işle ilgisi var. Dolayısıyla biz uyuşturucu mücadelesini sağlıklı vermeden, ne ülkemizde huzuru ve sükunu tam olarak sağlayabiliriz ne de evlatlarımızı koruyabiliriz. Türkiye olarak bu meselede, küresel bir baskı ve sorumluluk altındayız."

Bu problem, ithal bir problemdir. Dünyaca bilinen önemli hiçbir uyuşturucu maddenin ana üreticisi Türkiye değildir. Hiçbir uluslararası raporda böyle bir kayda rastlayamazsınız.

Etiketler Süleyman Soylu
Yorumlar