Anasayfa /  Güncel

Süleyman Özışık kimdir, kaç yaşında? Süleyman Özışık ne iş yapıyor?

Hadi Özışık''ın abisi olan Süleyman Özışık hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. İşte detaylar...

Abone ol
Abone ol 24 Şubat 2023 16:30

Hadi Özışık''ın abisi olan Süleyman Özışık hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. İşte detaylar...

SÜLEYMAN ÖZIŞIK KİMDİR?
Süleyman Özışık 1 Mart 1971 yılı Iğdır doğumlu Türk gazeteci ve köşe yazarıdır. Uzun yıllardır Türkiye gazetesinde ve internet haber sitesinde köşe yazıları yazmaktadır. Ayrıca öz abisi Hadi Özışık'la birlikte YouTube'da kendi kanalında siyasi içerikli söyleşi videoları paylaşmaktadır.

Süleyman Özışık doğum tarihi : 1 Mart 1971

Süleyman Özışık kaç yaşında : 49 yaşında

Süleyman Özışık nerelidir : Iğdır

Süleyman Özışık mesleği ne : Gazeteci - Köşe yazarı

Süleyman Özışık burcu ne : Balık

SÜLEYMAN ÖZIŞIK HAYATI VE KARİYERİ
Süleyman Özışık, 1 Mart 1971 tarihinde Iğdır'da dünyaya geldi. Lise eğitimi de dahil olma üzere ilk eğitimini Kars'ta bitirdi. Lise eğitimi sonrası İstanbul'a gelip çalışmaya başladı. Sonrasında askere gitti.

Askerlik görevi sonrası gazetecilikte ilk deneyimi Akşam gazetesinde yaptığı stajla başladı. Akşam gazetesindeki 3 senelik deneyiminden sonra Milliyet gazetesinde 7 yıl boyunca çalıştı. 2000 senesinde buradaki işi ekonomik nedenlerle sonlandırılma kararı alındı.

Ardından kendisi gibi gazeteci olan öz abisi Hadi Özışık ile birlikte internethaber.com isimli Türkiye'nin ilk haber sitelerinden birini kurdu. Akabinde 2005 senesinde, sonsayfa.com adlı haber sitesini online bir e-gazete platformu haline getirdi.

Süleyman Özışık'ın Hastalığı Ne?

Süleyman Özışık, 2.5 sene boyunca kanser tedavisi gördü. Geçtiğimiz günlerde ise Hadi Özışık, kardeşinin hastalığının ilerlediğini ve yeniden kansere yakalandığını duyurdu.

Yorumlar