Feghouli'nin Milli Takıma alınmama sebebi Slimani çıktı!

Galatasaray forması giyen Sofiane Feghouli ile Fenerbahçe'nin yeni transferi İslam Slimani'nin arasında problem var. Slimani'nin olduğu hiçbir Cezayir Milli Takımı kadrosuna Feghouli çağrılmıyor.

Feghouli'nin Milli Takıma alınmama sebebi Slimani çıktı!

Fenerbahçe’nin kadrosuna kattığı Islam Slimani, Süper Lig’e gelen Cezayirli futbolcular arasına katıldı. Ancak Slimani’nin, vatandaşı Sofiane Feghouli ile arası pek iyi değil.

İKİSİNDEN BİRİ ALINMIYOR

Slimani ile Feghouli arasındaki soğukluk, ikilinin Cezayir Milli Takımı’nda yaşadığı bir dizi gelişmeye bağlı olarak oluştu. Son dönemde Feghouli milli takıma çağrıldığında Slimani çağrılmadı, Slimani’nin aday kadroya alındığı dönemlerdeyse Galatasaraylı futbolcu genel olarak kadronun dışında kaldı.

Cezayir Milli Takımı eski teknik direktörü Lucas Alcaraz Slimani’yi, diğer üç oyuncuyla birlikte Dünya Kupası elemelerindeki Kamerun maçı kadrosuna almamıştı.

Slimani ile Feghouli

SLİMANİ YÜREKTEN OYNAMIYOR

Sonrasında Feghouli’ye bu konuyla ilgili görüşleri soruldu.

Galatasaraylı futbolcu o dönem yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

“Bence teknik direktör bu oyuncuları kadrodan çıkarmakla doğru yaptı. Bu futbolcular yürekten oynamıyor, formanın hakkın vermiyorlar. Dolayısıyla bunu hak ediyorlar. Yerlerini dolduracak başka oyuncular olduğunu düşünyorum” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER