SONSUZ AŞK: Sonsuz sanılan bir hayat klişe

 

Hiç onun yanındayken manzaranın fotoğrafını çekmeyi unuttuğunuz biri oldu mu? Sarıldığınız an, kalbinizde sonsuz kapılar açıldığını hissettiren biri? Kendini dahil etmeden, sadece sizin fotoğrafınızı çekmek isteyen biri? Küçük bir gülüşüyle bütün organlarınızın yerini değiştiren, baharın her santimini kanınıza karıştıran birinden söz ediyorum. Cevabınız evetse, dünyanın %90’ından daha şanslısınız demektir. Çünkü çoğunluğun yaşadığı sıkıcı gerçekliğin aksine, siz eşsiz bir rüyadasınız.

Bin yıldır dinlediğimiz Külkedisi masalı, sadece masallarda olur böyle şeyler… Klişelerle karşılaşmaya hiç itirazım yok. Hatta çoğumuz, bu tanıdık duyguların peşine düşüp o perdenin karşısına kuruluyoruz. Ama klişenin bile ‘hissettireni’ makbul.

    Kızımız yarınlar yokmuşçasına çaresiz… Hastalık, yoksulluk ve yalnızlık bir çember gibi etrafında dönüyor. Oğlumuz ise tıbbi şövalye… Bilim dünyasını tir tir titretiyor.

    Çünkü rüyaların aksine hayat, sonsuz zannedilen bir klişe. Tıpkı Sonsuz Aşk gibi.

Çünkü rüyalar sona ermek içindir.

Düşünün mutlaka rüyada olduğunuzu göreceksiniz ..

    Sonsuz aşk yerine, kalbinizde ki sevgi ve saygıyı yitirmeyin. Kavga edin ama uzatmayın, hemen barışın ve barışmak için ilk adımı siz atın. Kızın ama öfkelenmeyin. Sevin, sevin de belli edin, belli etmediğiniz sevgi boşa kürek çekmektir. Severken ağlayın ama gözyaşlarınız sevgiden aksın, kızgınlıktan ve öfkeden değil. Eşim ilgilenmiyor benimle demek yerine eşinizle ilgilenin.

    Zoraki bir yakınlaşma durumu, geçirilen birkaç güzel gün ve bummm! Romantizm dolgulu filminiz hazır..

    Tercihiniz sizi kollayan, sahip çıkan ve sahiplenen insanlardan yana kullanın. Eğer bunlar yoksa sevgi de yoktur.

    Tüm insanlığa ( Kadın-Erkek) temiz ve duygu dolu bir hayat dilerim. Duygusuzluk kalbi öldürür .

Kalpsiz yaşamak anlamsız nefes alış ve çırpınıştan ibarettir.

    Bir de benden dostlara yazar tavsiyesi: Eğer hâlâ rüyadaysanız, onu anlamaya çalışmak yerine yaşayın.

Güzel günler slzlerle Olson...

Yorumlar