Anasayfa /  Foto Galeri

Sivas’ta corona riskinin en az olduğu yer dikkat çekti! Şehir'de en güvenli yer bakın neresi...

Sağlık Bakanlığı'nın 'Hayat Eve Sığar' uygulamasında Sivas’ta Covid-19 bulaşma riskinin en düşük olduğu yer olarak sadece kent mezarlığının kalması dikkat çekti.

Sivas’ta corona riskinin en az olduğu yer dikkat çekti! Şehir'de en güvenli yer bakın neresi... - Sayfa 1

Sivas'ta koronavirüs vaka sayısı hızla artıyor. Sağlık Bakanlığı'nın 'Hayat Eve Sığar' uygulamasında Sivas’ta Covid-19 bulaşma riskinin en düşük olduğu yer olarak sadece kent mezarlığının kalması dikkat çekti.

Sivas’ta corona riskinin en az olduğu yer dikkat çekti! Şehir'de en güvenli yer bakın neresi... - Sayfa 2

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’ de de etkisini sürdüren korona virüs salgını yayılmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı'nın 'Hayat Eve Sığar' uygulamasında Sivas’ta Covid-19 bulaşma riskinin en düşük olduğu yer olarak sadece kent mezarlığının kalması dikkat çekti. Haritaya göre Sivas’ta riskin en az olduğu ve en güvenilir bölge ise Yukarı Tekke Mezarlığı.

Sivas’ta corona riskinin en az olduğu yer dikkat çekti! Şehir'de en güvenli yer bakın neresi... - Sayfa 3

Vatandaşların sağlık durumunu takip etmek, güvenli seyahat gerçekleştirmek, güncel verileri takip, etmek ve riskli bölgelerden uzak durması için Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen “Hayat Eve Sığar” mobil uygulaması, güncel haritalarda riskli, az riskli ve güvenilir bölgeleri gösteriyor. 

Sivas’ta corona riskinin en az olduğu yer dikkat çekti! Şehir'de en güvenli yer bakın neresi... - Sayfa 4

Uygulamada yayınlanan haritaya göre Sivas kent merkezinde bir bölge dışındaki tüm alanlar risk altında.