Vezir Parmağı ne zaman vizyona girecek?

3 yıllık aradan sonra Vezir Parmağı ile geri dönüş yapan Mahsun Kırmızıgül beklediğini bulacak mı? Vezir Parmağı ne zaman vizyona girecek? İşte detaylar..

Vezir Parmağı ne zaman vizyona girecek?
HABERİN GALERİSİ
Vezir Parmağı

Vezir Parmağı

Her filmiyle büyük gişe başarılarına imza atan Mahsun Kırmızıgül, 3 yıllık suskunluğuna Vezir Parmağı ile son veriyor. Kırmızıgül’ün yıllardır sır gibi sakladığı yeni filmi Vezir Parmağı’nın çekimleri sona erdi. Merakla beklenen yapım, 25 Ocak 2017’de vizyona girecek.

Vezir Parmağı Kadro ve Konusu

Çekimleri İstanbul, Kapadokya, İzmit, Kayseri, Aksaray’da gerçekleşen ve 150 kişilik teknik ekibin yanı sıra aynı anda 64 kişilik ana oyuncuların olduğu kalabalık sahnelerin bulunduğu film, Mahsun Kırmızıgül’ün en kalabalık kadrosu olma özelliğini taşıyor. Ali Sürmeli, Selim Bayraktar, Peker Açıkalın, Orçun Kaptan, Levent Sülün, Rana Cabbar, Metin Yıldız, Talat Bulut, Altan Erkekli, Cihat Tamer, Nuri Alço, Muhammed Cangören, Hayrettin Karaoğuz’un yanı sıra Yasemin Yalçın, Gülben Ergen, Ece Uslu, Derya Şensoy, Meral Çetinkaya, Aydan Burhan, Güner Özkul, Fatoş Seymen, Suna Selen, Defne Yalnız gibi çok sevilen oyuncuların bulunduğu Vezir Parmağı’nda; Mahsun Kırmızıgül hem yönetmen ve senarist, hem de oyuncu olarak yer alıyor.

Beş farklı kültüre ve coğrafyaya ait hamalların savaşa gittiklerini zannederken bambaşka bir maceranın içine düşmelerini konu alan filmde ‘Hamdullah’ isimli bir hamala can verecek olan Kırmızıgül; aşk, dram ve komedi barındıran bir hikayeyle, izleyiciye bambaşka bir dünyanın kapılarını açacak.

Eski dönemlerde geçen hikayede, kocalarını, babalarını ve çocuklarını savaşta yitirmiş olan 31 kadının yolu, İstanbul’da hamal pazarından bu kadınlarla evlendirilmek üzere seçilen ancak olacaklardan habersiz savaşa gittiklerini zanneden beş farklı kültüre ve coğrafyaya ait hamallarla kesişir. Mahsun Kırmızıgül, yazıp-yönettiği yeni filminde, aşk, dram ve komedi barındıran bu eşsiz hikayeyle, izleyiciye bambaşka bir dünyanın kapılarını açıyor.

Vezir Parmağı Fragman İzle

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER