Anasayfa /  Medya

Sina Koloğlu'ndan Acuna gönderme! 'Reyting için kimsenin aklıyla oynamamalı!'

Sina Koloğlu'ndan Acun ve TV'8e çarpıcı iddialar...

Abone ol
Abone ol 07 Aralık 2018 15:42

Hatırlanacağı üzere Murat Özdemir, Yemekteyiz yarışmasında yer almış ve Onur Büyüktopçu tarafından kovulmuştu.

Ancak Özdemir daha sonra tv8’in bir başka programı MasterChef Türkiye’de ortaya çıkmış ve yarattığı skandallar ile uzun süre gündemde kalmayı başarmıştı.

MasterChef’ten gönderildikten sonra da yaptıkları ile haber olan, magazin programlarının canlı yayınlarına katılan Özdemir, tavırlarıyla herkesi şaşkına çevirmişti.

Yemekteyiz de şimdi de bir başka agresif yarışmacı gündeme geldi. Tayfun isimli genç yarışmacı tavırlarıyla büyük eleştiri aldı.

Milliyet Cadde yazarlarından Sina Koloğlu köşe yazısında bu durumu gözler önüne seren bir yazı yazdı ve tv8’e şu çarpıcı mesajı yolladı: ‘Yemekteyiz’ bant çekim, hatırlatayım!

Sonuç olarak, tv8 yönetimi bu skandalların ortaya çıkmasını istemeseydi bant çekimden çıkartırdı ya da o bölümü feda ederdi.

Ama görüldüğü üzere önce Murat Özdemir şimdi de Tayfun isimli genç şiddet içerikleriyle konuşuluyor.

Yemekteyiz ile Zuhal Topal’la Sofrada programlarının müthiş yarışını biliyoruz. Onur Büyüktopçu, reyting için bu duruma müsahade ediyor ise bu da yanlış bir durum.

Peki Sina Koloğlu, yazısında hangi noktalara temas etti.

İşte o yazının tamamı:

“‘Yemekteyiz’ bizde haber öncesi izlenir. Yarışmacı seçiminin ‘reyting’ beklentili olması doğal. Komik, haşarı, ağzı laf yapan, sessiz ve gıcık karakterler, izleyicinin dikkatini çekmeli. Son bölümde Tayfun adında genç yarışmacı, tavırlarıyla ‘şiddetli’ karşı koyma psikolojisini bizlere sundu.

Ev ahalisi izlerken, kendisinin tedavi olması yönünde görüş bildirdi. Ev ahalisi, “Özellikle seçiyorlar şimdi her yerde haberi çıkar, hatta elinden tutup başka yarışmalara da götürürler” dedi. Sunucu Onur Büyüktopçu’nun daha önce kovduğu yarışmacı Murat Bey’i örnek verdiler: “Adam sonra, aynı kanalın başka bir yarışmasında aynı şeyleri yaptı, oradan da kovuldu. Yaptıkları haber olmaya devam ediyor.” ‘Yemekteyiz’ bant çekim, hatırlatayım!”


Etiketler Sina Koloğlu
Yorumlar