Anasayfa /  Güncel /  Gündem

Sıcak yavaşlatacaktı ama Türkiye'nin en soğuk yeri Karlıova'da hiç koronavirüs vakası görülmedi!

Bingöl'ün yılın 6 ayını kar altında geçiren Karlıova ilçesinde sıcak havalarda yavaşlayacağı söylenen koronavirüs vakası hiç görülmemesi akıllarda soru işareti bıraktı. Söylendiği gibi sıcak havalar Covid-19 yani koronavirüs vakalarını yavaşlatacak mı?

Abone ol
Abone ol 18 Mayıs 2020 04:39

Sıcak yavaşlatacaktı ama Türkiye'nin en soğuk yeri Karlıova'da hiç koronavirüs vakası görülmedi! Söylendiği gibi sıcak havalar Covid-19 yani koronavirüs vakalarını yavaşlatacak mı?

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından pandemi olarak ilan edilen ve tüm dünyaya yayılan korona virüsün bugüne kadar Bingöl’ün Karlıova ilçesinde görülmediği öğrenildi. Resmi rakamlara göre 29 bin 174 nüfusu bulunan ilçede bugüne kadar pozitif vakaya rastlanılmamasına rağmen halk evden çıkmıyor. Salgın tedbirlerinin harfiyen uygulandığı ilçede vatandaşlar virüsün ilçede ortaya çıkmamasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

 'HÜKÜMETİMİZİN ALDIĞI KARARLARI HARFİYEN UYGULADIK'

Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, ilçede ilk günden itibaren korona virüs tedbirlerinin harfiyen uygulandığını belirterek, şunları kaydetti:
"İlçe nüfusunun büyük bir kısmı İstanbul ve diğer metropollerde yaşıyor. İlçemize dışarıdan gelen hemşehrilerimize 14 günlük karantina uygulaması yaptık. Hükümetimizin aldığı kararları harfiyen uyguladık. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkmamalarını sağlayarak tüm ihtiyaçlarını karşıladık. Belediye olarak dezenfekte çalışmalarını, ara vermeden yoğun bir şekilde gerçekleştirdik. Denetimlerimizi sıkı bir şekilde yaparak virüsün yayılmasına engel olmaya çalıştık. Allah'a çok şükür bugüne kadar ilçemizde virüse rastlanmadı. Tek temennimiz bundan sonra da bu virüsün ilçemize girmemesidir. Bunun için elimizden gelen tüm çalışmalarımıza rehavete kapılmadan devam edeceğiz."

 

Yorumlar