Anasayfa /  Politika

Sedat Peker'in avukatı açıkladı! Sedat Peker Yakalandı mı?

Sedat Peker'in avukatı açıkladı! Sedat Peker Yakalandı mı? Avukatları, Sedat Peker'in yakalandığı yönündeki iddiayı yalanladı: Henüz bulunduğu yerde ve kendisine yönelik herhangi bir operasyon yok.

Abone ol
Abone ol 13 Haziran 2021 21:30

Sedat Peker'in avukatı açıkladı! Sedat Peker Yakalandı mı?

Türkiye gündemini bir numarası haline gelen Sedat Peker her pazar yayınlandığı video serisi bu hafta kesintiye uğradı. Bu hafta Erdoğan ile helaleşme ile ilgili bir video yayınlayacağını açıklamıştı ma hafta için sosyal medyada yaptığı açıklama ile bunu aksayacağını açıklamıştı. Bütün bu gelişmeler sonrası Sedat Peker'in video serisine ara vermesi ile Sedat Peker yakalandı mı? iddasını gündeme geldi. Avukatları, Sedat Peker'in yakalandığı yönündeki iddiayı yalanladı: Henüz bulunduğu yerde ve kendisine yönelik herhangi bir operasyon yok.

Sedat Peker’in tweetlerine ve videolarına ara vermesi yakalandığı iddialarını gündeme getirdi. Sosyal medya üzerinden yapılan ve daha sonra sahte olduğu ortaya çıkan paylaşımlarda Peker’in MİT destekli SAT askeri operasyonu ile Birleşik Arap Emirlikleri’nde kaldığı evde yakalandığı iddia edildi.

Çok sayıda kişi Peker'in yakalanmış olabileceğini ve bu yüzden paylaşım yapmadığını dile getirirken, Halk TV'de Özlem Gürses, Peker'in avukatları ile haber merkezinin görüştüğünü, avukatların yakalanma durumu olmadığını ifade ettiklerini söyledi.

Gürses, “Birinci ağızdan aldığımız bilgilere göre Peker henüz bulunduğu yerdeymiş ve kendisine yönelik herhangi bir operasyon yokmuş” dedi.

DAHA ÖNCE KENDİSİ YALANLAMIŞTI
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine hakkında yakalama kararı çıkarılan Peker, daha önce de yakalanıp Türkiye’ye getirileceğine ilişkin iddialara sosyal medya üzerinden cevap vererek, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Seven dostlarıma korku salmak için Sedat Peker'i aldık, Türkiye'ye geliyoruz diyorsunuz. Ben buradayım. Hadsize had bildirmek adettendir. Bu pazar günü hem bir kolunuzu hem bir bacağınızı kopartacağım. (mecazi anlamda)"

 

Yorumlar